MUĞLA HABERLERİ

Azeri tenor Gümüşlük'te sahne alacak

DHA
28.04.2017 - 14:04Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde sahne alacak  Azeri tenor Ramin Farhangniya, Azeri ve Fars müziğinin çok sevilen eserlerini seslendirecek.

Beş yıldan beri Türkiye'de yaşayan ve müzik çalışmalarını sürdüren  Azeri tenor Ramin Farhangniya, bu ayın sonundan itibaren Metin's Gümüşlük'te sahne almaya başlayacak. İran Azerisi olan ve repertuarını ağırlıklı Azeri ve Fars müziğinin çok sevilen ve bilinen eserleriyle oluşturan Ramin Farhangniya, programında Türkiye mozaiğini simgeleyen şarkıların yanı sıra, komşu ülkelerin ezgilerine de yer verecek. Restoranı Metin Artukoğlu ile birlikte işleten fizik mühendisi Nilgün Özdemir, "İşletme ortağım ile bu yola çıkarken önceliğimiz Gümüşlüğe yakışan bir mekan yaratmaktı. Yaz boyunca konser alanımızı da kullanarak birçok güzel etkinlik planladık. Bu hafta başlayacağımız ve her cuma gecesi bizimle olacak olan Ramin Farhangniya bu etkinliklerimizden sadece bir tanesi" dedi.

Farhangniya, sekiz ayrı dilde söyleyeceği şarkılar ile zaman zaman kendisi de bendir ve akerdeon çalacak. Sanatçı 'Azerbaycan Aşk Şarkıları' ve 'Bahar e Delkash', Ortadoğu Şarkıları isimli albümlerini Türkiye'de yayımlayarak müzikseverlerin beğenisine sunmuştu. Ramin Farhangniya'nın konserlerinde Azerbaycan'ın unutulmaz klasiklerinin yanı sıra Farsça, Türkçe, Lazca, Ermenice, Kürtçe, Rusça, Gürcüce, Yunanca gibi farklı dillerde eserlere yer vereceği belirtildi.

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Azeri tenor Gümüşlük'te sahne alacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Azeri tenor Gümüşlük'te sahne alacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı