Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Azeri sporculara servet

Azerbaycan, olimpiyatlarda altın madalya kazanan sporcularına 400 bin, gümüş madalya kazanan sporculara 200 bin Manat verecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Londra Olimpiyatları'nda madalya almaya hak kazanan Azerbaycanlı sporcuların yüksek meblağda para ödülü ile ödüllendirileceği bildirildi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatı ile olimpiyatlarda altın madalya kazanan sporculara 400 bin Manat (yaklaşık 915 bin TL), gümüş madalya kazanan sporculara 200 bin Manat (yaklaşık 460 bin TL), bronz madalya kazananlara ise 100 bin Manat para ödülü verileceği belirtildi.

Ayrıca Azerbaycan Olimpiyat Komitesi'nin, altın madalyalı sporcuları 200 bin, gümüş madalyalı sporcuları 100 bin, bronz madalyalıları ise 50 bin Manatla ödüllendireceği bildirildi.

Daha önce Azerbaycan Güreş Federasyonu da bir açıklama yaparak olimpiyatlarda altın madalya kazanacak güreşçilerin son model Porsche Cayenne otomobili ile ödüllendireceğini duyurmuştu.

Azerbaycanlı sporcular, Londra Olimpiyatlarında 2 altın, 2 gümüş ve 6 bronz, toplam 10 madalya kazandı.

Londra Olimpiyatları güreş müsabakalarında serbest güreş dalında 60 ve 80 kiloda mücadele ederek altın madalya kazanan Toğrul Askerov ve Şerif Şerifov, kendilerine verilecek 600 bin Manatın yanında bir de lüks araba sahibi olacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler