SAKARYA HABERLERİ

Azeri öğrenciye, üniversite güvenliğinden dayak iddiası

DHA
27.03.2017 - 12:57Son Güncelleme :
DHA

Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER / ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - SAKARYA Üniversitesi  öğrencisi Azerbaycan uyruklu 27 yaşındaki Orxan İbrahimov, bir öğretim görevlisi ile yaşadığı tartışma nedeniyle üniversitenin güvenlik görevlilerinin kendisini odalarına alıp kelepçeleyerek dövdüğünü iddia etti.
Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Orxan İbrahimov, derste Ekonometri bölümü öğretim üyesi F.S. tarafından hakarete uğradığını öne sürdü. Orxan İbrahimov üniversite sekreterliğine dilekçeyle şikayet ettiği öğretim görevlisi hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na da suç duyurusunda bulunduğunu anlattı. 
Orxan İbrahimov yaşanan olayın ardından üniversitenin güvenlik görevlilerinin kendisini odalarına götürerek kelepçeleyip dövdüğünü iddia etti. Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunan Orxan İbrahimov şöyle dedi:
"Ekonomi bölümünde dersime giren F.S. şahsıma ve ülkeme hakaret etti. İşi şikayetle duyurdum üniversite yönetimine, hocayı kayırdılar. Hoca iftira atarak deli olduğumu iddia etti. En sonunda da 'bu bizi rahatsız ediyor' diye güvenliği devreye soktular. İki hafta önce aldılar beni, yargısız infaz yapar gibi kelepçelediler, bürolarında dövdüler. Bana türlü hakaret ettiler. Şikayet ettim, hakkımı arayacağım."
Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü'nün dae konuyla ilgili inceleme başlattığı belirtildi.
  FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Azeri öğrenciye, üniversite güvenliğinden dayak iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Azeri öğrenciye, üniversite güvenliğinden dayak iddiası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı