Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Azerbaycanlı judocular Şanlıurfa'da

Azerbaycan Yıldız, Ümit ve Genç Milli takımı judocuları, Şanlıurfa Judo İhtisas Kulübünün daveti üzerine Şanlıurfa'ya geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
30 kişilik kafile ile Şanlıurfa'ya gelen milli takım sporcuları, Şanlıurfalı judocular ile ortak çalışma kampında bir araya geldi.

Judo İhtisas Kulübü spor salonunda devam eden ve 10 gün sürecek olan ortak çalışma kampında Azeri ve Şanlıurfalı Judocuların kaynaşmaları amaçlanıyor.

Türkiye Judo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesi Ali İhsan Delioğlu, Şanlıurfalı judocuların bugüne kadar çok ciddi başarılar elde ettiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Bu başarıların devamını sağlamak ve uluslararası düzeyde daha büyük başarılar elde etmek için bu tür ortak çalışma kamplarına ihtiyacımız var. Azerbaycan, judo branşında kendini kanıtlamış bir ülke. Çok kaliteli sporcuları var. Bizim çocuklarımızın onlarla birlikte çalışması motivasyonlarını olumlu yönde etkileyecektir. 4-6 Şubat 2011 tarihleri arasında yapılacak olan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirmek istiyoruz. Şanlıurfalı judocularımızın gelecekteki başarılarını inşallah hep beraber izleyeceğiz.”

Delioğlu, kendilerini kırmayıp davetlerine icabet eden Azerbaycan Judo Milli takımı antrenörleri Vugar Aliyev ve Ramiz Memedov ile desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Altuğ'a teşekkür etti.

Azerbaycan Judo Milli takımı antrenörleri ise Şanlıurfa'da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, amaçlarının Azeri ve Şanlıurfalı judocuların birlikte kamp yaparak birbirlerinden teknik konularda bazı şeyleri öğrenmek olduğunu dile getirdiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler