« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Azerbaycan'dan yahşi yardım

HET-TRİK gazetesi, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in sarı kırmızılı kulübe stat teklifi dışında kulübe para yardımı da yaptığını yazdı. Bu rakamın gizli tutulduğu ancak bağışın 500 bin dolar olduğu öğrenildi.

Uğur DEMİRKIRDI / İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME
AZERBAYCAN Cumhurbaşkanı İlham Aliyev mali kriz yaşayan G.Saray’a yardım elini uzatıyor. Aylardır gündemden düşmeyen Cimbom’un mali sıkıntıları tüm dünya basını gibi Azerbaycan’da da geniş yankı uyandırdı. Özellikle sarı kırmızılı taraftarların çokluğuyla bilinen kardeş ülkede kulübün şu anki durumu Azerbaycanlı futbolseverler tarafından yakından takip ediliyor. Hatta, taraftar grubunun Azerbaycan temsilciliği Adnan Polat’ın başlattığı yardım kampanyasına katılmak için bir takım girişimlerde bulundu. Gazetelerde Galatasaraylılar göreve davet edilirken, kulübün hesap numaraları bile duyuruldu.

Ziyaret edeceğim

Azerbaycan’ın futbol gazetesi olan HET-TRİK G.Saray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın’la röportaj yaparak kulübün son durumunu mercek altına aldı. Canaydın özel açıklamalar yaparken, Azerbaycan’a gideceğini de belirtti. "İlham Aliyev (Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı) Türkiye’ye geldiği zaman onunla görüştüm. Beni Azerbaycan’a davet etti" diyen Canaydın, başkent Bakü’ye gitmek istediğini şu sözlerle ifade etti. "İnşallah, bu yılın ortalarında sayın başkanı ziyaret edeceğim."

Stat gündeme geldi

Canaydın,
gazetede yer alan röportajında "Sayın İlham Aliyev’in G.Saray taraftarı olduğunu biliyorum. Onun bize stat yapmak istemesini gazetelerden okudum. Konu gündeme geldi ama, gerçekleşmedi. Böyle bir teklif olsa seve-seve kabul ederim" açıklamaları yaptı.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in stad teklifi dışında kulübe para yardımı da yaptığı, bu rakamın gizli tutulduğu ancak bağışın 500 bin dolar olduğu öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz