Dünya Haberleri

DÜNYA

  Azerbaycan'da seçime katılım oranı düşük

  A.A.
  15 Ekim 2008 - 14:56Son Güncelleme : 15 Ekim 2008 - 14:56

  Azerbaycan Merkez Seçim Komisyonu (MSK), 5 yıl görev yapacak olan Cumhurbaşkanının seçiminde katılım oranının yerel saatle 16.00'da yüzde 53.10'a ulaştığını bildirdi.

  Ombusdman Elmira Süleymanova da gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim süreciyle ilgili yasa dışı veya usulsüz işlem konularında herhangi bir şikayet olmadığını, oy verme işlemlerinin gerektiği şekilde, yasa ve düzenlemelere uygun olarak devam ettiğini söyledi.

  Basın Konseyi Başkanı Eflatun Amaşov ise seçim süreciyle ilgili sadece bir şikayet aldıklarını, şikayetin oy sandığının bulunduğu salona alınmayan bir gazeteci tarafından yapıldığını kaydetti.

  Amaşov, gazetecilerin ayrı bir kayıt işlemine gerek duyulmadan süreci takip edebileceklerini vurgulayarak, kendilerinin girişimiyle bahsi geçen sorunun çözüldüğünü ve gazetecinin oy verme sürecini izleyebildiğini söyledi.

  Oy verme işleminin yerel saatle 19.00'da, resmi olmayan ilk sonuçların ise akşam açıklanması bekleniyor. Uluslararası gözlemcilerin seçim süreciyle ilgili izlenimlerini bu akşam ve yarın sabah yapmaları öngörülüyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı