« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Azerbaycan milli takımı Yılmaz Vural'a göz kırptı

Azerbaycan Milli Futbol Takımı, sözleşmesi sona ermek üzere olan Berti Vogts ile yolları ayırıyor.

hurriyet.com.tr / BAKÜ - DHA
SON GÜNCELLEME

Milli takımda boşalan teknik adam kadrosu için Yılmaz Vural gündemde. Yılmaz Vural 22 Eylül günü Azeri milli takımının başına geçmek için Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşmeye gidecek. Türkiye'de bugüne kadar 23 takım çalıştıran tecrübeli teknik adamın Azerbaycan'dan gelen teklife sıcak baktığı ve teklifi kabul etmesinin beklendiği belirtiliyor. Alman Teknik Adam Berti Vogts'tan boşalan Azerbaycan mili takım teknik patronluğu için Vural'ın Aliyev ile anlaşması ve pazartesiden itibaren göreve başlaması bekleniyor.

VURAL'DAN İLK AÇIKLAMA
Hürriyet Dünyası'na konuşan Yılmaz Vural da Azerbaycan'a davet edildiğini doğruladı ancak herhangi bir tekliften haberdar olmadığını söyledi.

Haydar Aliyev'in ölümünün 20'inci yıldönümü ve Ekim'de Azerbaycan'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında yapılan etkinlikler çerçevesinde Azerbaycan'a gideceğini belirten Vural, aynı zamanda Azeri bir milletvekilinin davetiyle de bir açılışa katılacağını ifade etti. Azeri milletvekilinin girişimiyle Azerbaycan Futbol Federasyonu Başkanı ile de görüşeceğini belirten Vural, "Ne amaçla çağrıldığımı bilmiyorum. Böyle bir teklif için hazırlık olup olmadığından haberdar değilim" dedi.

LÜKSEMBURG'UN BİLE GERİSİNDE
Azerbaycan, 2014 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu'nda oynadığı sekiz maçta topladığı beş puanla son sırada. Azerbaycan'ın grupta iki maçta da berabere kaldığı Lüksemburg'un bile gerisinde olması, Azeri kamuoyunda büyük tepki yol açmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler