ANKARA HABERLERİ

Azerbaycan İş Dünyası Temsilcileri Ankara’da

IHA
31.08.2015 - 15:48Son Güncelleme :

TÜRKİYE SANAYİCİ İŞ KADINLARI VE İŞ ADAMLARI KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI EMİNE ATASOY, AZERBAYCAN TEMSİLCİSİ SÜREYYA İSMAİLOVA VE BERABERİNDEKİ HEYETİ ANKARA'DA KABUL ETTİ.

IHA

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Azerbaycan temsilcisi Süreyya İsmailova ve beraberindeki heyeti Ankara’da kabul etti.
Atasoy, ziyarette yapmış olduğu konuşmasında SANKON olarak Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki ilişkilere değindi. Atasoy, Türk ve Azerbaycan halklarının kardeş olduğunu blirterek şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında çok güçlü ticari ilişkilerimiz ve bağlarımız bulunmaktadır. Bizde SANKON yönetimi olarak Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında ticari ilişkilerimize çok önem veriyoruz. SANKON olarak Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki var olan ticari ilişkilerimizin daha da güçlenmesi için önümüzdeki günlerde bir takım çalışmalar yapacağız” dedi.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Azerbaycan temsilcisi Süreyya İsmailova ise, "Biz, Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Azerbaycan temsilciliği olarak Türk halkı ile Azeri halkının kültürel alanda ticari ve ekonomik alanda daha da güçlenmesi için ben ve arkadaşlarım büyük bir gayretle çalışacağız. Azerbaycan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerimiz Azerbaycan Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dönemlerinde çok güçlenmiştir. Her iki ülke kardeş ve dost halklar olduklarını bütün dünyaya göstermişlerdir” diye konuştu.
Kurumdan yapılan açıklamada, Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy’un önümüzdeki günlerde Azerbaycan Cumhuriyetine resmi bir ziyaret gerçekleştireceği açıklandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Azerbaycan İş Dünyası Temsilcileri Ankara’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Azerbaycan İş Dünyası Temsilcileri Ankara’da haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı