KASTAMONU HABERLERİ

Azdavay İHL Mezunlar Derneği’nden Aşure İkramı

IHA
27.10.2015 - 16:39Son Güncelleme :

AZDAVAY İ.H.L. MEZUNLARI DERNEĞİNDEN AŞURE İKRAMI

IHA

Azdavay İmam-Hatip Lisesi Mezunlar derneği tarafından ilçede eğitim görmekte olan tüm öğrencilere aşure ikramı yapıldı.
İlçe eğitimine destek amacıyla kurulan İmam Hatip Mezunlar Derneği Muharrem ayı ve Aşure günü münasebetiyle ilçede eğitim vermekte olan Azdavay Çok Proğramlı Anadolu Lisesi, Azdavay Yibo, Azdavay Atatürk İlköğretim Okulu, ve Azdavay Anadolu İmam-Hatip Lisesinde öğrenim görmekte olan yaklaşık 650 öğrenciye aşure ikramı yaptı.
Dernek Başkanı Ayhan Bakır, geleneksel hale gelen aşure ikramının, öğrencilerin gerek muharrem ayı ve aşure gününün önemini kavramaları, gerekse kültürel yönden bilinçlenmelerine katkı yapabilmek amacıyla yapıldığını aynı etkinliği önümüzdeki yıllarda da yapmayı arzu ettiklerini bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Azdavay İHL Mezunlar Derneği’nden Aşure İkramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Azdavay İHL Mezunlar Derneği’nden Aşure İkramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı