« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Azar! Bu son saçmalamanız olsun

Molde bozgunu sonrası Fenerbahçe soyunma odasındaki sesizliği Pereira bozdu

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Molde karşısında aldığı 3-1’lik tarihi yenilgiyle UEFA Avrupa Ligi grup maçlarına adeta şokla başlayan Fenerbahçe’de moraller sıfıra indi...

Kötü bir futbol ve kötü bir sonuçla sahadan ayrılan sarı lacivertliler gözünü Bursaspor sınavına çevirirken, Vitor Pereira ise oyuncularını sert bir dille azarlayıp, uyardı...

Azar Bu son saçmalamanız olsun
Norveç ekibi karşısında alınan mağlubiyetin ardından Teknik Direktör Vitor Pereira tam yarım saat soyunma odasından dışarı çıkmadı.


“BAŞINIZI SAKIN ÖNE EĞMEYİN”
Bu süre içinde olanlar nelerdi? Portekizli hoca neler söyledi futbolcularına? Gelin bunlara hep birlikte bakalım...

Odada maç sonu doğal olarak hüzün vardı. Pereira oyuncularının yanına gidip herkese tek tek ayağa kalkmasını ve başlarını öne eğmemelerini söyledikten sonra konuşmaya başladı...

- Bu son saçmalamanız olacak. Böyle oynamaya hakkınız yok. Beni en çok üzen şey maçı bırakmanız oldu. 2-1 yenik duruma düştükten sonra bir takım olmaktan çıktınız. Bugüne kadar takım olabilmenin önemini size anlatmıştım.


“SONUNA KADAR MÜCADELE EDİN”
- İşte sahada gördük. Ne yardımlaşma vardı ne de isyan. Hiçbir futbolcu skora isyan etmedi, karşı gelmedi.
- Taraftarın karşısında böyle bir oyun ve maçı bırakmanız affedilmez. Bu son olsun. Bir daha şartlar ne olursa olsun asla maçı bırakmayacağız.
- Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Disiplinden asla kopmayacağız. Sizler tek tek bakıldığında çok önemli yıldızlarsınız.
- Ama önemli olan nedir. Takım olmak. Takım olamazsak hiçbir şeyi başaramayız. Bundan sonra hata yok.


SAMANDIRA’DA NELER KONUŞULUYOR?
1- CİDDİYE ALMADILAR
Molde maçı ciddiye alınmadı. Samandıra’da konuşulan bu. Hafta boyunca tek konu Bursaspor sınavıydı. Sanki Molde maçı hiç yokmuş gibi bir hava vardı. Bu da konsantrasyonu düşürdü.

2- TAKIM OLAMADILAR
F.BAHÇE şu an saha içinde olduğu kadar saha dışında da takım olamadı. Uyumsuzluk var. Geçtiğimiz yıllarda takımdaki herkes birbirini ezberlemişti.

3- SAHADA LiDER YOK
SAHA içinde kötü gidişe etki eden bir lider yok. Volkan Demirel’in de kulübede olması ve saha içinde neredeyse isyan eden hiç kimsenin kalmaması en büyük eksiklik olarak gözlendi.

4- FİZİKSEL EKSİKLİK
Ön eleme oynanması nedeniyle takımda fiziksel eksiklik yaşanıyor. Pereira’nın takımı Devler Ligi’ne katılacak şekilde hazırlaması ve bu düşüşü göze alması, fiziksel sıkıntının en büyük nedeni.

5- SAKATLAR BOZDU
TAKIM oturmak üzereyken yaşanan sakatlıklar takımın dengesini bozdu. Kjaer, De Souza, Gökhan ve Diego gibi oyuncuların eksiklikleri hissediliyor. Özellikle Diego mumla aranıyor.

6- YILDIZLAR FORMSUZ
CANER kariyerinin belki de en kötü gecelerinden birini yaşadı. Van Persie de hem fizik olarak iyi durumda değil hem de çok formsuz. Bunlara Diego’nun olmaması da eklenenince tüm denge bozuldu.

7- TAKTİK ZAAFİYET
MOLDE’nin 5’li orta alanına karşılık olarak hareketsiz ve hücuma yeterli katkı vermeyen oyuncular ile oynanması, Van Persie’yi etkiledi. Pereira’nın, Topal’ı çıkarmasıyla orta alan çöktü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler