« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Az kaldı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Fenerbahçe-Galatasaray maçına tabii ki biraz erken gittim. Fenerbahçe Stadı ağzına kadar dolmuştu. Köşede Galatasaraylı taraftarlar, diğer tarafta da Fenerbahçeliler takımlarını galibiyete itmek için tribündeydiler. Gözüm skorboard'a takıldı. Aynen şöyle yazıyordu, ‘‘Fenerbahçe, Cimbom'u ham yapacak’’ ve arkasından da ‘‘Az kaldı’’.

Daha sonra da ‘‘Fenerbahçe: 5- Galatasaray: 0’’ yazdı skorboard ve ‘‘Az kaldı’’ yazısı da peşinden geldi. Sen Fenerbahçe Kulübü yönetimi olarak, başkanı olarak skorboard'unda tüm tribünlere mesajlarını böyle verirsen o tribünlerden ne bekliyorsun? Hani fair-play vardı, hani Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ‘‘Rekabete varım ama tahrike asla’’ diyordu. Sayın Yıldırım, bu Fenerbahçe tribünlerini provoke eder de Galatasaray tribünlerini küçük düşürmez mi?

Böyle yayın yapılan bir stadyumda fair- play olur mu? Hep tribünleri dostluğa davet ediyoruz ama siz yöneticiler bunun gerçekleşmemesi için herşeyi yapıyorsunuz.

Şimdi bu maçın rövanşı var Ali Sami Yen'de. Olabilecekleri siz düşünebiliyor musunuz? Ben aklıma bile getirmek istemiyorum. Böyle bir ortamda Galatasaraylı futbolcuları kutlamak isterim. O sahaya çıkıp yürekten mücadele ettikleri ve son dakikada beraberliği yakaladıkları için.

Fenerbahçe'nin ipini çeken kendi futbolcusu sol bek Erol oldu. 10 kişi kalmış Galatasaray 2-0 yenik, Hakan pozisyonunu kaybetmiş auta doğru giderken sarı kartı olan Erol onu yere indirdi. Tabii penaltı. Ve Hagi'nin golü verdi.

İkinci 45 dakika tam bir taktik savaşıydı. Futbolcuların biri girdi, biri çıktı. Galatasaray ikinci yarının daha hakimiydi. Maç öyle bitecek derken sahanın en iyisi Hasan Şaş, Hakan'a al da at dercesine nefis bir pas verdi. Ve maçın sonucu 2-2 berabere.

Hakem Erol Ersoy süper bir maç yönetti, kendisini kutlarım.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz