Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ayyıldız: Sümer adaylık kararını yeniden gözden geçirsin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor’da olağanüstü genel kurul toplantısına 2 gün kala çalışmalar hız kazanırken, eski yönetici Kemal Ayyıldız, Özkan Sümer’in adaylık kararını bir kez daha gözden geçirmesini istedi.

Kemal Ayyıldız, şu anda Trabzonspor’da Mehmet Ali Yılmaz’ın başkanlık görevini bırakmasının, kulüp için zararlı olacağını savunarak, "Özkan Sümer’den rica ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bu günlerde, kararını yeniden gözden geçirsin ve Mehmet Ali Yılmaz’ın karşısına çıkmasın" dedi.

Mehmet Ali Yılmaz’ın aday olmayacağını belirtmesine rağmen, Trabzon’un önde gelen kişileriyle birlikte yönetim kurulu listesi hazırladıklarını ve bu listenin içinde Mehmet Ali Yılmaz’ın da yer aldığını kaydeden Ayyıldız, "Bu yönetim listesiyle seçime girilecek. Biz Mehmet Ali Yılmaz’ı bırakmayız. Bu listede şu anki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yeni isimler de olacak" dedi.

BULAK’A TEPKİ

Kemal Ayyıldız, Teknik Direktör Giray Bulak ile bazı futbolcuların kongreyle ilgili basına demeç vermesine de tepki gösterdi.

Bir teknik adam veya futbolcunun kongreye etki etmemesi gerektiğini belirten Ayyıldız, "Onların kulübün maaşlı kişileri ve kongreyle ilgili demeç vermemeliler. Buna Mehmet Ali Yılmaz da oldukça kızmıştır" diye konuştu.

"YÖNETİCİ REKLAM PEŞİNDE KOŞMASIN"

Ayyıldız, Trabzonspor’da yeni gelecek yönetim kurulundan bazı istekleri olduğunu da ifade ederek, "Kimse kendi reklamını yapmak için bu kulübü kullanmasın" dedi.

Trabzonspor’da yöneticilerin birçok maça gitmemesi ve takımla fazla ilgilenmediklerinden yakınan Ayyıldız, "Trabzonspor insanların reklamını yapacağı bir kurum değildir. Geçmişte Mehmet Ali Yılmaz’ın geldiği maçlarda yöneticiler, protokol tribününü doldururken, başkanın gelmediği maçlarda ise hiçbirini göremiyorduk. Artık böyle bir şey istemiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz