Gündem Haberleri

  Ayvayı Recep Bey yiyecek

  Osman Nuri BOYACI - Turaç TOP - Ferah IŞIK / DHA
  23.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kılıçdaroğlu, Denizli’de çeşitli temaslar ve açılışlar yapmak üzere özel uçakla dün saat 10.30’da Çardak Havaalanı’na indi.

  Partililerin coşkuyla karşıladığı Kılıçdaroğlu’na çiçek verip tokalaşma çabası, izdihama neden oldu. Honaz İlçesi’ne bağlı Kocabaş Beldesi’nde üreticiler Kılıçdaroğlu’na ayva hediye ettiler. Kasadan seçtiği ayvayı üreticilere gösteren Kılıçdaroğlu, “Ayvayı Recep Bey yiyecek. Ürününüz bereketli olsun. Hepinize teşekkür ederim” dedi. Alikurt Köyü girişinde, bakkal Mustafa Pala, yaptığı atv benzeri ‘patpat’a Kılıçdaroğlu’nun binmesini istedi. Kılıçdaroğlu patpat’la 10 metre kadar gitti. Kılıçdaroğlu’nun, Ticaret Odası’ndaki konuşmasının ardından soru cevap bölümünde gerginlik yaşandı. Konuklardan Ticaret Odası Meclis Üyesi Mehmet Eyüpoğlu’nun, “Başbakan’a kalpazan denmesinden utanıyorum. Hırsızlık da çok ağır hitap. Oysa CHP, bir trilyon liranın nereye harcandığını söylemeli” dedi. Eyüpoğlu’nu, tepki göstermeden dinleyen ve demokraside her türlü sorunun sorulabileceğini dile getiren Kılıçdaroğlu’nun bu tavrı, büyük alkış aldı ve salonda, ’Başbakan Kemal’ sloganları yankılandı.

  Dünyanın en zengin başbakanlarından

  KEMAL Kılıçdaroğlu, Deda Düğün Salonu’nda çiftçi ve üretici birlikleriyle düzenlenen toplantıda, AK Parti’nin milleti yoksullaştırdığını, Başbakan Erdoğan’ın dünyanın en zengin başbakanlarından birisi olduğunu ileri sürdü. Erdoğan’ın yırtık ayakkabıyla siyasete girdiğini, “Ben yoksul bir adamım, fakir fukarayım” diye milletten oy topladığını belirten Kılıçdaroğlu, “Peki geldiği nokta ne? Unutmayın, Türkiye kendi kendine yeten dünyadaki ender ekonomilerden biriydi. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye kendi kendine yetmiyor. AKP kabusundan Türkiye’yi kurtarmak zorundayız” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, AK Parti ile aralarında siyahla beyaz kadar bir fark olduğunu, 12 Eylül askeri darbesinden hesap soracaklarını söylemelerine rağmen, hesap sormadıklarını iddia ederek, “İnşallah O hesabı biz soracağız”dedi.

  Başbakan Erdoğan’ı bütçe ve kaynak konusunda televizyonda tartışmaya çağıran Kılıçdaroğlu, “Kaç kez Başakan’ı televizyona çıkmaya davet ettim. Ama gelemez. Bir adamın cesaret sahibi olması için bilgi sahibi olması lazım. Başbakan’a bir marj daha veriyorum. Başbakan güvendiği adamları alsın yanına ben tek başıma çıkacağım” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı