BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalıkta Su Kesintileriyle Hummalı Mücadele

IHA
25.02.2015 - 14:47Son Güncelleme :

BALIKESİR’İN AYVALIK İLÇESİNDE, BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDEKİ BASKİ EKİPLERİNİN İLÇEDEKİ SUSUZLUK SORUNUNU ÇÖZÜMLEYEBİLMEK İÇİN BAŞLATTIĞI DEV MÜCADELE TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR.

IHA

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ ekiplerinin ilçedeki susuzluk sorununu çözümleyebilmek için başlattığı dev mücadele tüm hızıyla sürüyor.
Bu kapsamda; ilçenin Tellikavak mevkiinde Çanakkale ile İzmir’i birbirine bağlayan E-87 karayolunun altından geçen olan ana hattın onarımı yapılıyor.
Söz konusu alanda yapılan çalışmalar nedeniyle ilçenin su ihtiyacı ise kısıtlı olarak sağlanılabildi.
BASKİ personelinin yoğun çalışmalarını ise BASKİ Ayvalık-Gömeç Müdürü Saadettin Gezen ile Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp bizzat yerinde takip ediyor.
Çalışmalarla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan BASKİ Ayvalık-Gömeç Müdürü Gezen, “Altınova-Ayvalık eski yol güzergahında 500’lük ana boru hattında 13 adet patlak onarılarak, bugün saat 14.00 itibariyle ilçeye su verilmeye başlandı” dedi.
500’lük ana hattın hemen yanına yeni bir 560’lık hattın daha aynı güzergaha konuşlandırılmaya başlandığını anlatan Gezen, “Bu hattı ilçenin en kalabalık olduğu dönem olan turizm sezonu öncesine kadar yetiştirmeyi planlıyoruz. Allah izin verirse, bu hattın devreye girmesiyle ilçede susuzluk sorununu kökten çözümlenmiş olacak” diye konuştu.
Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ise, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Ayvalık’ın su ve kanalizasyon sorunlarını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ’nin üstlendiğini hatırlatarak, “Bu konuda BASKİ göreve geldiği ilk günden bu yana Ayvalık’ın en büyük sorunlarından bir olan susuzluk sorununu çözümleyebilmek için tüm ekipleriyle birlikte hummalı çalışmalar yürütmektedir. Bu konuda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un, Ayvalık’ın en büyük sorunu olan susuzluk ve kanalizasyon probleminin çözümü için kesin talimatı vardır. Bu kapsamda BASKİ ekipleri de geceli-gündüzlü yoğun bir çabayla yağmur-çamur demeden çalışmalarını sürdürmektedir. Allah nasip ederse Ayvalık’ımızın en büyük sorunu olan su problemini turizm sezonu öncesinde kökünden çözümleyerek, ilçedeki susuzluk sorununu tarihe gömmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalıkta Su Kesintileriyle Hummalı Mücadele hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalıkta Su Kesintileriyle Hummalı Mücadele haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı