Ege Haberleri

EGE

  Ayvalık'ta Arif Sağ coşkusu

  Tuncel YILMAZ / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)
  18.07.2012 - 11:05 | Son Güncelleme: 18.07.2012 - 11:05

  Balıkesir’in Ayvalık İlçesi'nde, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şubesi ile Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ'ın öncülüğünde, Erdal Erzincan ve Mehmet Ekici adlı halk müziği sanatçılarını halkla buluşturdu.


  Ayvalık Belediyesi'ne ait Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleşen konserde ilk olarak genç sanatçılardan Mehmet Ekinci ardından Türk Halk Müziği'nin parlayan yıldızı Erdal Erzincan sahne aldı. Halk müziğinin yanı sıra Alevi müziğinin en güzel örneklerini sergileyen sanatçıların Ayvalık Açık Hava Tiyatrosu'nu dolduran binlerce halk müziği severleri coşturdu. Ardından sahneye Türk Halk Müziğinin dev sanatçısı Arif Sağ, geldi. Alkışlarla sahneye çıkan ve Anadolu'nun çeşitli yörelerine ait türküleri Ayvalıklı izleyenleriyle paylaşan Sağ, sık sık dinleyicilerine Ayvalık'ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. İzleyicilerin zaman zaman halaylar çektiği gözlenen konserin sonunda sahne alan sanatçılara Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şube Başkanı Vedat Tekten tarafından teşekkür belgesi verildi.
  Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin'in işleri yoğunluğu nedeniyle gecikmeli olarak katıldığı gecede alevi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğü dikkatlerden kaçmadı. Konser gecesinde, Ayvalık CHP'nin İlçe eski Başkanı Hüsnü Erol ile CHP Küçükköy Belde Başkanı Murat Akıner'in de hazır bulunduğu gözlendi. Konser sonunda konuşan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şube Başkanı Vedat Tekten, dernek olarak kuruldukları ilk günden bu yana gerçekleştirmiş oldukları başarılı faaliyetlerle ilçede yaşayan alevi kökenli vatandaşların sözcüsü olmaya çalıştıklarının altını çizdi.
  Tekten'in ardından yaptığı konuşmada, Alevi toplumunun dışlanmışlıktan ancak birlik ve beraberlik halinde kurtulabileceğini söyleyen Arif Sağ, alevi kökenli vatandaşları mutlaka Pir Sultan Abdal ve Hacı Bektaşi Veli Dernekleri gibi Alevilere yönelik sosyo-kültürel faaliyetlerde bulunan derneklere üye olmaya çağırdı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı