BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalık'ı dansa kaldırdılar

DHA
28.04.2017 - 14:33Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde "Barış ve özgürlük için" sloganıyla düzenlenen Dünya Dans Günü etkinliği, Ayvalık'ın yanı sıra Dikili'den gelen dans topluluklarının katıldığı Ege Dostluk Dansları sokak etkinliği ile başladı.

Ayvalık Dans Akademisi, Ayvalık Sirtaki, Altınova Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Lisesi, Ayvalık Folklor Araştırma Derneği (Ay-folk), Ayvalık Sağlıklı Yaşam Spor Merkezi (Tülay-Gamze Spor Merkezi) Uygur Performans Sanatları, Ayvalık Müzik Derneği Sirtaki Topluluğu ile Dikili'den Ege Dans Topluluğu ve Çanakkale Folklor Araştırmaları Derneği'nin katıldığı Ege Dostluk Dansları sokak etkinliği dün(perşembe) Ayvalık'ın Talatpaşa Caddesi'nde saat 16.00'da başladı. "Barış ve özgürlük için" sloganıyla Ayvalık'ı dansa kaldıran dans toplulukları, Ege Dostluk Dansları Sokak etkinliğinde sirtaki ve zeybek oynadı. Midilli'den konukların da hazır bulunduğu etkinlikte Ege'nin iki yakasının danslar hep birlikte yapıldı. Gösteri sırasında Talatpaşa Caddesi kalabalık bir seyirci kitlesini ağırladı. Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün de destek verdiği etkinliğe katılan ekipler, 29 Nisan Dünya Dans Günü'nde saat 17.00'de Cumhuriyet Alanı'nda buluşup, tangodan valse, horondan sirtakiye, flamenkodan zumbaya farklı ülkelerin danslarından sunum yapacak.

Kadri KAYA / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalık'ı dansa kaldırdılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalık'ı dansa kaldırdılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı