BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalık’ta Mali Mevzuat Ve Uygulamaları Semineri

IHA
29.07.2015 - 16:42Son Güncelleme : 29.07.2015 - 16:43

AYVALIK'TA MALİ MEVZUAT VE UYGULAMALARI SEMİNERİ

IHA

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mali Mevzuat ve Uygulamaları” semineri Ayvalık Cunda Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda başladı.
Mali Mevzuat ve Uygulamaları semineri Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in açılış konuşması ile başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe Daire Başkanı Musa Şahin yaptığı konuşmada "Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapmış olduğumuz bu seminerlerin Bakanlığımız çalışanlarının gerek mesleki bilgilerini artırmada gerekse 81 ilden gelen arkadaşlar arasında bilgi alışverişini sağlamada gerekse kaynaşma açısından nedenli gerekli olduğunun farkındayız. İzninizle konu mali mevzuat olduğuna göre bu konuyla ilgili birkaç hususu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Amerikan Başkanlarından John Calvin Coolidge demiş ki, ‘Hiçbir şey devletin parasını harcamaktan kolay değildir’. Biz bunun böyle olduğunu yani devletin parasını yerindelik, performans, şeffaflık gibi unsurlara riayet etmeden harcadığı için birçok ekonomik krizi yaşayarak gördük. Bu yaşamış olduğumuz deneyimlerden yola çıkarak toplumsal talepleri, kaliteli ve hızlı bir şekilde karşılama, yine aynı şekilde kamu hizmetlerini zamanında ve dengeli bir şekilde vatandaşlara ulaştırabilme günümüz devletlerinin olduğu gibi bizim de en öncelikli görevlerimiz arasındadır. Ülkemizde de bunun ilk adımlarından biri 5018 sayılı Kanununun yürürlüğe konulmasıdır. 5018 sayılı Kanun ile bütün mali sistemimiz değişmiş, birçok kanun ve yönetmelik yürürlüğe girmiştir. Amacımız; toplumumuzun taleplerine duyarlı katılımcılığa önem veren, hedef ve önceliklerimizi netleştirmiş şeffaf, daha küçük ancak daha etkin bir kamu mali yönetimidir. Bizim de naçizane hedefimiz Bakanlığımızda daha etkin bir mali yönetimin hayata geçirilmesidir. Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapmış olduğumuz seminerler, vermiş olduğumuz görüşlerle buna katkı sunmaya çalışıyoruz. Fakat şunun da bilinmesini istiyorum. Bizim burada göstermiş olduğumuz çabalar ancak bu seminerlere katılan arkadaşların kendi illerinde gösterecekleri çabalarla bütünleşirse bir anlam ifade eder"dedi.
Ayvalık’ta 31 Temmuz 2015 Cuma günü sona erecek olan seminere Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Seminer Eğitim Yöneticisi Huban Balcı, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye Kahraman, Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Seminer Merkez Müdürü Sadettin Sagit ve öğretim görevlileri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalık’ta Mali Mevzuat Ve Uygulamaları Semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalık’ta Mali Mevzuat Ve Uygulamaları Semineri haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı