BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalık’ta Cumhuriyet Coşkusu

IHA
29.10.2015 - 15:13Son Güncelleme :

AYVALIK BELEDİYE BANDOSU MARŞLARI İLE BAYRAMA COŞKU KATTI.

IHA

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. yıldönümü soğuk havaya rağmen büyük bir coşkuyla kutlandı.
Bu kapsamda saat 09.30’da Kaymakam Namık Kemal Nazlı’nın makamında kutlamaları kabul etti.
Saat 10.00’da Hüsnü Uğural Stadyumunda Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Garnizon Komutanı Aydın Nazlı ve Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer tarafından törene katılan öğrencilerle vatandaşların bayramı kutlandı.
Ayvalık Belediyesinin efsanevi bandosunun verdiği ‘ti’ işaretiyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının manevi huzurunda saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, bağımsız ve müstakil yaşama arzusuyla elde edilen büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen ve hedefi en baştan tam bağımsızlık ve çağdaş medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Mustafa Kemal Atatürk bu hedeflere ancak ve ancak Cumhuriyet ve demokrasiyle varılabileceğini gördüğünü belirtti.
Kaymakam Nazlı, “Cumhuriyetimizi tıpkı kuruluşundaki temel mantıkta olduğu gibi tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içerisinde yaşayan bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir” dedi.
Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliği ve önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm varlık ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması 7’den 77’ye herkesin vazgeçilmez sorumluluğu olduğunu vurgulayan Kaymakam Nazlı, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milletler arası güçlü ve dışa dönük ekonomik gelişmesini ve kalkınmasını tam anlamıyla gerçekleştirmiş büyük ve lider bir ülke olarak istenilen hedeflere koşması ve ulaşması hepimizin kuşkusuz en büyük hedefidir. İnanıyorum ki; bu duygular var oldukça Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en güçlü ve lider ülkeleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de yer alacağı şüphesizdir” diye konuştu.
Kaymakam Namık Kemal Nazlı’nın konuşmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün halk oyunları topluluğunun gösterileri ve Huriye Kara’nın öncülüğündeki minik folklorcuların gösterileri büyük bir ilgiyle izlendi.
Tören; Rahim Usta Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunmasının ardından resmigeçit ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalık’ta Cumhuriyet Coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalık’ta Cumhuriyet Coşkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı