BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalık’ta 15 Eylül Ortaokulu Öğrencilerini Yaz Kurslarıyla Destekliyor

IHA
10 Temmuz 2015 - 15:55Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 15:56

ÖĞRENCİLER YAZ KURSLARI İLE DESTEKLENİYOR.

IHA

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 15 Eylül Ortaokulunda yaz tatili döneminde ücretsiz olarak 8. Sınıf öğrencilerine yönelik TEOG Hazırlık Kursu ve 6 ile 7. Sınıf öğrencilerine ise destekleme kursu başladı.
Kursların programı bitirilen sınıfın tekrarı ve bir sonraki yılın konularına hazırlık aşamalarından oluştuğu öğrenilirken, Temmuz ayı itibariyle öğrencilerin Matematik, Fen Bilimleri ve İngilizce kurslarından yararlanmaya başladığı kaydedildi.
Bunun yanı sıra Ağustos ayında da Türkçe ve Sosyal Bilgiler kursları açılarak öğrencilerin 2015-2016 eğitim-öğretim yılına akademik olarak eksiksiz ve hazır olarak başlamasını hedeflendiği bildirildi.
Bu kapsamda; okulda Fen Bilimleri kursunun Turgay Yapıcı, Matematik Kursunun Ömer Faruk Firlar, İngilizce Kursunun Erol Oğuz tarafından verildiği vurgulanırken, açılan kursların planlaması, izleme-değerlendirme-innovasyon çalışmaları, kazanımsal hedeflerin standartizasyonu okul müdürü H. Soner Suyolcu ile müdür yardımcısı Mesut Arıkan tarafından yürütüldüğü gözlendi.
Açılan kurslarla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulun okul müdürü H. Soner Suyolcu, “Vizyonumuz; akademik başarıları, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleriyle Türkiye eğitim-öğretim sisteminin küresel rekabetine yön veren öncü okulu olmaktır. Bu amaçla küresel düzeyde rekabet edebilen, ilgi-yeteneklerine yönelmiş, başarılı, sağlıklı, mutlu ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Tüm öğrencilerimizin akademik gelişimleri yanında, fiziksel, sosyal, duygusal ve ruhsal gelişimlerini de desteklemek için kazanımsal programlar hazırlıyoruz. Yaz kursumuzla öğrencilerimizin eksik konularını gidermeyi, bir üst müfredat programlarına uyumlarını gerçekleştirmenin yanında onlara sosyal bir ortam ve sürekli yaşam merkezi oluşturarak nitelikli zaman geçirmelerini sağlıyoruz. Özellikle tatil döneminde de öğrencilerimizi desteklemek ve yarınlara daha güçlü hazır olmaları için emek veren kurs öğretmenlerimize okulumuz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalık’ta 15 Eylül Ortaokulu Öğrencilerini Yaz Kurslarıyla Destekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalık’ta 15 Eylül Ortaokulu Öğrencilerini Yaz Kurslarıyla Destekliyor haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:12
  • Yatsı
   21:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı