BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalık Devlet Hastanesinde Terör Tepkisi

IHA
28.10.2015 - 17:05Son Güncelleme :

DENİZDE KURTARLAN 9 AYLIK GÖÇMEN VE AİLESİ BASIN İLE TANIŞTIRILDI.

IHA

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; personel ve sağlıkçılar ülke genelinde şifa dağıtan sağlık kuruluşlarına yönelik gerçekleştirilen terör saldırılarını lanetledi.
Ayvalık Devlet Hastanesi Poliklinik girişinde saat 10.00’da Başhekim Dr. Gonca Bulut’un öncülüğünde toplanan hastane idari kadrosu, sağlık personeli ve hastane çalışanları Türkiye’nin güneydoğu ve doğu bölgelerinde yaşanılan terör olaylarının o bölgelerdeki sağlık kuruluşlarına da sıçramasını kınadı.
Ayvalık Devlet Hastanesi adına basın açıklaması yapan Başhekim Dr. Gonca Bulut, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütünün sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik alçakça saldırını sürdürdüğünü belirtti.
Bu güne kadar 3 sağlık çalışanının terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybettiğini hatırlatan Başhekim Bulut, “Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkâri Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü” dedi.
Vatandaşın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetl3ediklerini vurgulayan Başhekim Bulut, “Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir” ifadelerini kullandı.
Bulut yaptığı açıklamada, “Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır” diye konuşarak, ‘Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak’ dedi.
Basın açıklamasının ardından Başhekim Gonca Bulut ve hastane idarecileri geçtiğimiz hafta yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midili Adası’na giderken alabora olan bir şişme botta bulunan ve Sahil Güvenlik tarafından denizin ortasından çıkarılarak Ayvalık Devlet Hastanesi Acil Servisinde yaşama döndürülen Suriye uyruklu 9 buçuk aylık Nacan bebekle aynı botta bulunan akrabaları basın mensuplarıyla tanıştırıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalık Devlet Hastanesinde Terör Tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalık Devlet Hastanesinde Terör Tepkisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı