BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalık Deniz Hudut kapısında ilk oylar verilmeye başladı

DHA
27.03.2017 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

Kadri KAYA/AYVALIK (Balıkesir), (DHA)- YURT dışında yaşayan seçmenler için Balıkesir'in Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda kurulan 1 No'lu sandıkta, oy kullanma işlemi başladı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni de içeren anayasa değişikliğiyle ilgili 16 Nisan'da yapılacak referandum için Kuzey Ege'deki Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda kurulan 1 No'lu sandıkta, oy kullanma işlemi, bugün saat 08.00'de başladı. İlçe Seçim Kurulu temsilcileri Berkan Küçükceylan ve Ebubekir Topaloğlu'na, parti görevlileri Güler Dündar ve Müesser Türümen de eşlik etti. İlk oy kullananlardan 61 yaşındaki Sebahattin Kara, "45 seneden beri Almanya'da yaşıyorum. Hem tatil hem de oy kullanmak için geldim. Vatandaşlık borcumuz. Şu an da vatandaşlık görevimi yapmış bulunuyorum. Vatana millete hayırlı olsun" dedi. Münire Kara ise "Allah hayırlısını versin, Türkiye'mize hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Gümrük kapılarında saat 08.00'de başlayan oy verme işlemi, 16 Nisan saat 17.00'ye kadar 24 saat süreyle devam edecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalık Deniz Hudut kapısında ilk oylar verilmeye başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalık Deniz Hudut kapısında ilk oylar verilmeye başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı