BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalık Belediyesinden Evde Bakım Desteği

IHA
07.07.2015 - 11:26Son Güncelleme :

AYVALIK BELEDİYESİ EVDE BAKIM HİZMETLERİ İLE YAŞLILARIN VE HASTALARIN AYAĞINA GİDİYOR.

IHA

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatıyla kurulan ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren evde bakım ve sağlık hizmetleri çalışmalarına başladı.
Ayvalık Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri ekibi hasta ve engelli yaslılara ulaşılması, tedaviye ihtiyacı olan kişilerin tedavilerinin yapılması, düzenlenmesi gerekli sosyal desteğin verilmesi kişisel bakım ve yaşadıkları ortamın daha sağlıklı hale getirilmesi için göreve hazır.
Başvuruların 0 850 811 10 numaralı Alo Belediyem aracılığı ve sosyal yardım işleri müdürlüğüne yapılabileceğini bildiren başkan Rahmi Gençer, “Ayvalık Belediyesi kentin mutluluğunun temiz ve sağlıklı toplum temeline dayandığı görüsü ile Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlıklı şehirler hareketine katılmak üzere çalışmalarını başlattı.
Herkes için sağlık ve hizmetlerin sürekliliği prensibi ile eşitlik temelinden yola çıkarak din, dil, ırk, kültür, sınıf ve düşünce ayrımı gözetmeksizin eşit ve kaliteli bir yaşam ortamı sağlamak için evde bakım ve sağlık hizmetlerini başlattı” diye konuştu.
Bir kurum hekimi bir sosyolog (sosyal çalışmacı) bir hemşire ile çalışmalarını sürdüren ekip sağlık hizmetleri olarak enjeksiyon, pansuman, hastaneye ulaşım ve yönlendirme, yardımcı araç desteği, seker, tansiyon nabız ölçümleri, rehabilitasyon merkezine yönlendirme işlerini yürütürken, sosyal hizmetler kapsamında da sıcak yemek, yakacak, ev eşyası, kıyafet desteği, ev temizliği, ziyaret, refakat, sosyal etkinlikler işlerinde vatandaşların yanında yer alıyor.
Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden, başvuru sonrası ihtiyacı olanlara evde sağlık hizmetleri, sosyal çalışma personeli tarafından yasadıkları yer onların genel bilgilerini sosyo- ekonomik koşullarını ve sağlık durumlarını belirleyen bir anket çalışması uygulandıktan sonra daha önceden belirlenmiş kriterlere göre ihtiyaç tespiti yapılmakta ve geri dönüşler sağlanmaktadır bilgisi de verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalık Belediyesinden Evde Bakım Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalık Belediyesinden Evde Bakım Desteği haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı