ÇANAKKALE HABERLERİ

Ayvacık'ta “Afet ve Acil Durum Yönetimi Semineri” düzenlendi

DHA
05.05.2017 - 12:54Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE’nin Ayvacık İlçesi'nde Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nce Türkiye'deki tüm havalimanlarında görevli Sivil Savunma Amirlerinin ve Sivil Savunma Uzmanlarının katılımıyla “Afet ve Acil Durum Yönetimi Semineri” düzenlendi.

Seminerin açılışına, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü Levent Yılmaz ve DHMİ Çanakkale Havalimanı Müdürü Metin Bölücek katıldı. Çanakkale AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz seminerde yaptığı konuşmasında, “Tektonik ve jeolojik yapısı nedeniyle bölgemizde afetler sıklıkla yaşanıyor. Afetlerin etkin yönetimi için kriz yönetimi anlayışından daha çok risk yönetimi anlayışına ağırlık verilmesi gerekiyor. Önlem alma ve zarar azaltma kültürünün toplum içinde geliştirilmesi, eğitim faaliyetlerinin hızlandırılması, modern teknolojiden ve iletişim imkânlarından yararlanılması, yerel, bölgesel ve uluslararası ölçekte işbirliklerinin geliştirilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra sürdürülebilir kalkınma ve sürdürülebilir çevre sisteminin hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar, AFAD'ın öncelikli hedefleri arasında yer alıyor” dedi.

Konuşmanın ardından seminerde, katılımcılara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personellerince Seferberlik ve Savaş Hali Hazırlıkları, Temel Afet Bilinci, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), TAMP hizmet gruplarının görev ve sorumlulukları ile yerel düzey operasyon planlarının hazırlanması konularında eğitimler verildi.

İpek GÜNEY / AYVACIK, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Ayvacık'ta “Afet ve Acil Durum Yönetimi Semineri” düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvacık'ta “Afet ve Acil Durum Yönetimi Semineri” düzenlendi haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:34
 • Guneş
  08:21
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı