AYDIN HABERLERİ

Ayto Üyelerini Yerinde Bilgilendiriyor

IHA
09.07.2015 - 10:39Son Güncelleme :

AYDIN ESNAFI YERİNDE BİLGİLENDİRİLDİ

IHA

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan, ekipleriyle birlikte Adnan Menderes Bulvarı üzerinde ekmek satışı yapan işletmeleri ziyaret ederek Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinde yapılan son değişiklikler hakkında esnafı bilgilendirdi.
Heyette ayrıca Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Sertuğ Yakan, E. Denizhan Sandıklılı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Yılmaz Bozkır, Gıda ve Yem Şube Müdürü Figen Sezer, Efeler İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Bülent Elmacı yer aldılar.
EKMEK DOLAPLARI KAPALI ALANDA YER ALACAK
Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinde yer alan “Ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin satışa sunulduğu ekmek dolapları veya tezgahları açıkta bırakılmayacak şekilde kapalı bir ortama konulur” hükmü hakkında esnafı bilgilendiren AYTO Başkanı Hakan Ülken ve Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan esnafların bu konuda hassasiyet göstermesini istediler.
Esnaflar ile bire bir görüşerek Tebliğ hükümlerini anlatan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Bircan, Tebliğe aykırı davrananlar hakkında önümüzdeki günlerde idari yaptırım uygulanacağını belirtti.
AYTO Başkanı Hakan Ülken ise, “Aydın Ticaret Odası olarak tebliğ hükümleri ile ilgili gerekli duyurular, Odamızca çeşitli zamanlarda SMS, mail ve benzeri iletişim araçları ile yapılmıştır. Odamız üyeleri bu tebliğ hükümleri hakkında bilgi sahibi oldular. Ayrıca biz de Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan ile tek tek esnaflarımızı ziyaret ederek bu konuya dikkat çektik. Üyelerimizin idari yaptırımlarla karşılaşmayacaklarını düşünüyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Ayto Üyelerini Yerinde Bilgilendiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayto Üyelerini Yerinde Bilgilendiriyor haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı