AYDIN HABERLERİ

Ayto Üyeleri, “Stres Yok Kriz Yok” Diyecek

IHA
05.10.2015 - 10:02Son Güncelleme :

AYDIN ESNAFINA YÖNELİK EĞİTİM DÜZENLENECEK

IHA

Aydın Ticaret Odası’nın (AYTO) Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) 2015 yılı Teknik Destek programı kapsamında sunduğu “Stres Yok, Kriz Yok” projesi Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek.
AYTO tarafından 2015 Yılı Teknik Destek kapsamında GEKA’ya sunulan “Stres Yok, Kriz Yok” adlı eğitim projesi toplam 7 gün sürecek 49 saatlik bir eğitimi kapsıyor. Eğitim içeriğinde bulunan Stres Yönetimi Eğitimi 2 gün, Risk Yönetimi Eğitimi 2 gün ve İş Sahiplenme ve Verimlilik eğitimi 3 gün sürecek.
Kurum içinde ve kurum dışında çalışanlar ile müşterileriyle birebir ilişki kuran kişiler, yöneticiler ve bunlara destek veren herkesin katılabileceği eğitim programları ile AYTO Üyelerinin iş yaşantısını daha sağlıklı ve yaşanabilir bir hale getirebilmek, daha mutlu, daha huzurlu ve daha verimli bir iş yaşamı sürdürebilmeleri hedeflendi.
EĞİTİM KONULARI
AYTO’nun GEKA’ya sunduğu “Stres Yok Kriz Yok” projesi kapsamında düzenlenecek eğitimlerde Stres Yönetimi Eğitimi içerisinde; Stres Yönetimi Nedir?, Stres Yönetim Süreci, Stresin Etkileri, Gerekli Stresi Yönetme, Gereksiz Stresi Belirleme, Risk Yönetimi Eğitimi içerinde Kriz Yönetimi Nedir?, Kriz Yönetim Süreci, Krizin Finansal Etkileri, Kriz Ekipleri Oluşturma, Krizden Kurtulma, Yeniden Yapılanma, İş Sahiplenme ve Verimlilik Eğitimi içerisinde de Profesyonellik, Motivasyon, Kendini Tanıma, Kurum Kültürü, Verimlilik, Ast Üst ilişkileri, Ön Yargılar, Verim ve Sorumluluk başlıkları altında konuları kapsayacak.
HEDEF ÜYE MEMNUNİYETİ
AYTO Üyelerine yönelik olarak 2014 yılında 7000 üye üzerinden gerçekleştirilen Ekonomik Değerlendirme Anketi sonucunda üyelerden gelen talebin büyük bir kısmının çalışanlara yönelik eğitimlerin olduğunun tespit edildiğini belirten AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Geçen yıl yapmış olduğumuz anket çalışmasında üyelerimizden gelen taleplerin büyük bir bölümünü çalışanlara eğitim verilmesi olduğunu gördük. Odamıza kayıtlı üyelerimizin yüzde 70’i perakende sektöründe faaliyet göstermektedir. Eğitimlerin planlamasını üye odaklı çalışma prensimiz çerçevesinde perakende sektörünün en çok ihtiyaç duyacağı konularda planlamasını gerçekleştirdik.” dedi.
Perakende sektöründeki eğitim ihtiyacı konusunda bir tespitte bulunan Başkan Ülken, “Perakende sektöründe çalışan satış elamanlarının birçoğu yaptıkları işi iş başında öğrenmektedir. Bu da müşteri ilişkileri sırasında yaşanan krizleri yönetememe ve stresle başa çıkamama gibi sorunları ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda işyerine aidiyet duygusunun gelişememesi verimliliği düşürmektedir. “Stres Yok Kriz Yok” projesi çerçevesinde düzenlenecek olan eğitimlerin perakende sektörü için faydalı olacağını düşünüyorum.” dedi.
EĞİTİMLER BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Eğitim projelerinin AYTO için çok önemli olduğunu belirten AYTO Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Sandıklılı, “ AYTO olarak hayat boyu eğitimin gerekli olduğuna inanıyoruz. Eğitim sadece okul hayatı ile sınırlı kalmamalı, iş hayatında ve kişisel hayatımızda sürekli olarak devem etmeli. İş hayatında üyelerimizin ihtiyaç duyduğu eğitimler için çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Ayto Üyeleri, “Stres Yok Kriz Yok” Diyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayto Üyeleri, “Stres Yok Kriz Yok” Diyecek haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı