AYDIN HABERLERİ

Ayto “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” İçin Yürüdü

IHA
18 Eylül 2015 - 11:28Son Güncelleme : 18 Eylül 2015 - 11:29

AYTO ANKARA'DA YÜZBİNLERLE BİRLİKTE YÜRÜDÜ

IHA

Aydın Ticaret Odası (AYTO) yönetim ve üyeleri, Ankara’da 100 binlerce kişinin bir araya geldiği “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşüne geniş bir katılımla destek verdi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (TÜRKİYE KAMU-SEN), Türkiye Barolar Birliği (TBB), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Ziraat Odaları Birliği ile Ankara’da düzenlenen “ Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” yürüyüşüne Aydın Ticaret Odası (AYTO) 80 kişi ile katıldı.
AYTO Başkanı Hakan Ülken’in başkanlığında yapılan yürüyüş organizasyonunda AYTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları, Coşkun Cerit, M. Fatih Erkul, Sayman Üye Ergün Evran, Yönetim Kurulu Üyeleri Kaan Şahbaz, Kanat Ay Karul, M. Nuri Tuncal, Şenol Bakış, Meclis Üyeleri, Meslek Komite Üyeleri, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri, AYTO Üyeleri ve basın mensupları katıldı.
Son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle 14 işçi ve işveren örgütünün öncülüğünde organize edilen "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne Türkiye’nin 81 ilinden yüzbinler binlerce kişi katıldı. Ankara’da yüz binlerce vatandaş teröre karşı yürüdü. Sıhhiye’de başlayan "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" yürüyüşü Ulus’ta sona erdi.
"Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" mitingiyle ilgili açıklama yapan AYTO Başkanı Hakan Ülken, şunları söyledi: “Ülke genelinde 14 STK, ülkenin en önemli sorunu olan terör sorununa karşı, ‘Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’ diyerek ortak akılla tavır gösterdik. Bu bir mesajdır. Bu mesaj, hem sosyal dokumuza hem siyasal erke hem de dünya gündemine karşı bir mesaj olacak ve bu mesajın alınacağını umut ediyoruz. Burada ana unsur, bizim ayrılmaz et ve tırnak olduğumuz bu ülkede ya batacağımız ya da birlikte yürüteceğimiz bir adımdır. Terör her nereden gelirse, her ne sebeple her kim tarafından desteklenirse lanetlenmesi gereken dünya çapındaki bir olgu. Ülkemiz bundan çok çekti. Biz bu toprakların evladı olarak, yeter artık diyoruz ancak bu demek değildir ki teröre boyun eğeceğiz, terörün taleplerini yerine getireceğiz. Toprak yoksa ekonomi yok, ülke yoksa huzur yok. Huzurun olmadığı, toprağın olmadığı yerde ekonomiyi de konuşamayız. Hep birlikte kalkınmamızın, refahımızın tesis edilmesine yönelik bizim üzerimize düşen ne varsa, devletin de üzerine düşeni yerine getirdiği bir ülke hayal ediyoruz. Bugün teröre tepki için üyelerimizle tavrımızı ortaya koymaya, tepkimizi ortaya koymaya gittik. Önemli olan burada mesajımızı doğru ve demokratik yollarla vermekti”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Ayto “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” İçin Yürüdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayto “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” İçin Yürüdü haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı