AYDIN HABERLERİ

Ayto’dan Üyelerine Hedef Pazar Araştırması

IHA
12 Ekim 2015 - 10:33Son Güncelleme : 12 Ekim 2015 - 10:34

AYTO ÜYELERİ İÇİN PAZAR ARAŞTIRMASI YAPACAK

IHA

Üye odaklı çalışma prensibi doğrultusunda bugüne kadar pek çok proje gerçekleştiren Aydın Ticaret Odası (AYTO) üyeleri için “Hedef Pazar” araştırması çalışmalarına başladı. AYTO, ihracat yapan ya da yapmak isteyen üyeleri için her ay iki ülkeye yönelik Hedef Pazar araştırmasını üyeleri ile paylaşacak.
AYTO İhracat işlemlerinde gerekli olan tüm menşe ve dolaşım belgelerinin (A.TR ve Özel Menşe Şahadetnamesi (FORM-A), EUR.1, EUR-MED Dolaşım Belgeleri, Menşe Şahadetnamesi ve diğer Menşe Belgeleri) ihracatçı firmalara ve/veya Gümrük Müşavirlerine her bir takım için toplam satış ve onay bedelini yasal zorunluluk gereği sembolik bir ücretle geçtiğimiz aylarda 1 TL’ye onaylamaya başlamıştı.
AYTO, İHRACAT HAMLESİ BAŞLATTI
AYTO Başkanı Hakan Ülken, bir ilin veya ülkenin ticari gelişiminin ihracat potansiyeli ile doğru orantılı olduğunu belirterek “ Rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı günümüz dünyasında işletmelerin başarılı olmalarının bir yolu da ihracattır. Odamız üyelerinin dünya pazarlarında yer alabilmesi, iç pazara bağımlılığını azaltabilmesi ve rekabet gücünü artırabilmesi için AYTO olarak her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.
İhracat yapan yada yapmak isteyen bir firma için hedef ülke seçiminin önemine değinen AYTO Başkanı Ülken, “Hedef Pazar seçimi ihracat stratejisi geliştirmenin ilk ve önemli adımıdır. Müşteri sayısının sınırlı, ürün ve firma sayısının sonsuz olduğu uluslar arası pazarlarda başarılı olmak ve yoğun rekabete karşı ihracatı gerçekleştirmek için ürün ve Pazar odaklı çalışmak ve Hedef Pazar seçimi çok önemlidir. AYTO olarak üyelerimize yön göstermek adına bundan sonra her ay seçmiş olduğumuz iki hedef ülkeye yönelik Hedef Pazar araştırmalarımızı üyelerimizle paylaşacağız.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Ayto’dan Üyelerine Hedef Pazar Araştırması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayto’dan Üyelerine Hedef Pazar Araştırması haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı