AYDIN HABERLERİ

Ayto’da ‘İnsan Hakları’ Paneli Düzenlendi

IHA
19.09.2015 - 13:11Son Güncelleme :

AYTO İNSAN HAKLARI PANELİ DÜZENLEDİ

IHA

Aydın Ticaret Odası’nda (AYTO) “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Başvuru Süreci” konulu panel düzenlendi.
Aydın Ticaret Odası ( AYTO), Denizli AB Bilgi Merkezi, Aydın Barosu işbirliğiyle “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başvuru Süreci” konulu panel AYTO’da düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi daimi avukatlarından Gökçe Türkyılmaz katıldı.
Panelin açılış konuşmasını yapan AYTO Başkanı Hakan Ülken, Aydın’da kurumlar arası diyalog ve işbirliğinin önemini belirterek işbirliği içerisinde panelin düzenlenmesine katkı koyan kuruluşlara teşekkür etti. Başkan Ülken, “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ile ilgili aktarılacak bilgileri açıkçası bende merak ediyorum, bu süreç nasıl işler, Türkiye’de iç hukuk kuralları bittikten sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gidilir diye de genel bir bilgiye sahibiz. Burada edinilecek bilgilerin hem kurumsal bazda bizleri hem de ülkemizi yarınlarda sıkıntıya düşürebilecek sebeplerin ortadan kalkması adına neler yapılabileceğini öğreneceğiz” dedi.
Gökhan Bozkurt ise İnsan Hakları’nın, Barolara Avukatlık Kanunu tarafından korunması, kollanması ve ihlalleri durumunda her türlü yasal idari girişimlerde bulunulması noktasında görev olarak verildiğini belirterek panelin mesleki anlamda faydalı olacağını söyledi.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kurumsal yapısı hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan Gökçe Türkyılmaz, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başvuru mekanizmasındaki son gelişmeleri aktardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Ayto’da ‘İnsan Hakları’ Paneli Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 13 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayto’da ‘İnsan Hakları’ Paneli Düzenlendi haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:05
  • Guneş
   07:45
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı