DİYARBAKIR HABERLERİ

Aytekin’den Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır Mitingi İle İlgili Açıklama

IHA
28.10.2015 - 18:16Son Güncelleme :

AK PARTİ DİYARBAKIR SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ (SKM) BAŞKANI MEHMET İHSAN AYTEKİN, BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU’NUN YARIN YAPACAĞI MİTİNG ÖNCESİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

IHA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mehmet İhsan Aytekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yarın yapacağı miting öncesi açıklamalarda bulundu.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulunan Aytekin, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerin, Diyarbakır’a bölgeye, Türkiye’ye, İslam alemine ve dünya halkları için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Aytekin, “Seçim çalışmaları kapsamında genel başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yarın saat 14.00’da İstasyon Meydanı’nda açık hava mitingi düzenleyecektir. Bu miting bize göre normal seçimlerde yapılan mitinglerden daha ziyade, Diyarbakır halkına bölge halkına moral motivasyon sağlamak amacı ile birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmek anlamında yapılacak. Bu amaçla yapılacağı için bize göre seçim mitinginden daha farklı bir anlam taşımaktadır. Bu mitingle alakalı olarak AK Parti teşkilatları ciddi çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalar neticesinde biz alanda çok ciddi bir kalabalık bekliyoruz. Gelecek kalabalığa da gerek partili olsun, gerek gönül veren Diyarbakırlılara olsun, Başbakanımız müjdeli haberler vereceğini de biz duyduk. İnşallah öyle coşkuyla heyecanla bir miting olur. Miting sonucunda da hem bölgeye moral vermiş olur halkımıza destek vermiş olur ve bu mitingimizin de seçimlere önemli bir katkısının olacağını düşünüyoruz” dedi.
Öte yandan, yarın İstasyon Meydanı’nda yapılacak miting öncesi alana çıkan yollar trafiğe kapatıldı. Polis barikatlarının yerleştirildiği alanda çalışmalar devam ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Aytekin’den Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır Mitingi İle İlgili Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 18 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aytekin’den Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır Mitingi İle İlgili Açıklama haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı