« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ayspor da Ordinaryüs'ü unutmadı

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Fenerbahçe'nin esfane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis, 1942 ile 1946 yılları arasında top koşturduğu Diyarbakır Ayspor tarafından anıldı.

Selim KAYA/DİYARBAKIR,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Diyarbakır'da, 1930 yılında kurulan Ayspor, eski futbolcusu ünlü futbolcu Lefter Küçükandonyadis'i unutmadı. Diyarbakır'ın en eski takımı olan amatör ligi kulübü Ayspor, bugüne dek yetiştirdiği en ünlü futbolcu olan merhum Lefter Küçükandonyadis için bugün saat 10.00'da Vali Ahmet Cemil Serhadlı Tesisleri'nde karşılaştığı Hançepekspor maçına siyah bantla çıktı. Yedek futbolcular ise üstünde Lefter Küçükandonyadis'in fotoğrafı ve "Ayspor seni unutmayacak" yazılı tişörtler giydi. Karşılaşma başlamadan Lefter için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Formasının rengi sarı lacivert olan Ayspor'un Futbol Şube Sorumlusu Şeref Yalınkılıç, Lefter Küçükandonyadis'in Diyarbakır'da askerliğini yaptığı sırada kulüplerinde 4 sezon futbol oynadığını hatırlatarak, "Kulübümüz gelmiş geçmiş en ünlü futbolcusunu asla unutmayacak ve kendisini her zaman saygıyla anacaktır" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz