GeriSpor Ayşegül 53 kiloda başarılı olamadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ayşegül 53 kiloda başarılı olamadı

Dünya Halter Şampiyonası'nın ikinci gününde, 8 sporcunun yer aldığı Bayanlar B Grubu'nda mücadele eden Ayşegül Çoban koparmada ve silkmede istediği başarıyı elde edemeyince, toplamda 163 kilo kaldırarak 10'uncu olarak grubu tamamladı. Koparma ve silkme birincisi Endonezyalı Citra Febrianti, toplamda 201 kilo kaldırarak günün ilk birincisi oldu.

Sporcumuz Çoban, koparmada 68 kiloyu üçüncü hakkında kaldırınca, bir alt kategori olan C grubuna düşerek 11'inci oldu. Grupdaki en düşük ağırlık olan 68 kiloyu kaldıracağını beyan eden sporcumuz, ilk 2 hakkında başarılı olamadı. Antrenörlerinin ve arkadaşlarının motivesiyle üçüncü hakkında halteri kaldıran Çoban, koparmada en kötü sonucu elde etti. Grubundaki 8 sporcunun gerisine düşen Çoban, bir alt kategori olan C Grubu'ndaki sporculardan daha az kaldırdığı için 11'inci olarak ilk turu tamamladı. Grubun koparma mücadelesinde Endonezyalı Citra Febrianti, ilk hakkında 84 kilo, üçüncü hakkında 88 kilo kaldırarak birinci geldi.

Silkmede ise sporcumuz Ayşegül Çoban birinci hakkında 92 kilo, ikinci hakkında 95 kilo kaldırdı. Son hakkında 98 kiloyu kaldıramayınca 8'inci, toplamda ise 10'uncu gelerek, izleyenleri üzdü. Grubun silkme bölümünde Endonezyalı Citra Febrianti, sırasıyla 105, 110 ve 113 kiloyu kaldırarak, hem silkmede hem de koparmada birinci oldu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle