Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ayşe okuluna kavuşacak

  Memet AVCI/DHA
  15.12.2009 - 13:59 | Son Güncelleme: 15.12.2009 - 13:59

  VAN’ın Gürpınar İlçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, dudağı yarık olduğu için okula gitmek istemeyen Ayşe’ye sahip çıktı.

  Tedavisini üstlendiği küçük Ayşe, başarılı bir ameliyetın ardından şimdi okula gitmeye hazırlanıyor. Kaymakam Kaya, Ayşe’nin böyle bir nedenden dolayı okula gitmek istemiyişinin kendisini çok üzdüğünü belirterek, iyileştiğinde hemen okula başlayacağını söyledi.

  Gürpınar İlçesi’ne 7 ay önce atanan Kaymakam Nurullah Kaya, vatandaşın sorunlarını dinlemek için köy gezileri düzenledi. Kaymakam Kaya, gittiği Geçerli Köyü’nde okul saatinde dışarda oynayan Ayşe Akşit’i gördü. Kaymakam Kaya, neden okulda değil de dışarda olduğunu sorduğu minik Ayşe’den ilginç bir cevap aldı. Doğuştan damak ve dudağı yarık olduğu için arkadaşlarının kendisiyle dalga geçtiğini ve bu nedenle okula gitmek istemediğini belirten Ayşe, okumayı çok sevdiğini Kaymakam Kaya’ya söyledi. Bu sözlerin ardından hemen harekete geçen Kaymakam Kaya, beraberindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Atan’a Ayşe’nin tedavisinin yapılması için gerekli talimatı verdi.

  Ertesi gün Ayşe, köyden alınarak Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahı Servisine götürüldü. Kaymakam Kaya ve eşi Sümeyra Kaya, Ayşe’nin tedavi göreceği hastaneye giderek doktorlarıyla görüştü. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Öztekin Çıkman’la görüşen Kaymakam Kaya, ameliyatın çok başarılı geçtiğini en yakın zamanda Ayşe’nin sağlığına kavuşacağını söyledi. Kaymakam Kaya, “Ayşe’nin bu nedenle okula gitmemesi bizi çok üzdü. Ayşe başarılı bir ameliyat geçirdi. Doktorları ile görüştüm. Onlar en yakın zamanda iyileşip, arkadaşlarıyla beraber, okula gideceğini söyledi” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı