Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aysal ve Şener'e ceza yok

Yaptığı açıklamalar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'da ceza verilmediği açıklandı..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

21 hak mahrumiyeti cezası aldıktan sonra açıklamaları nedeniyle bir kez daha PFDK'ya sevkedilen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'e ceza çıkmadı.

Galatasaray Kulübü ve Başkan Ünal Aysal hakkında da ceza gerektiren bir durum olmadığına karar verildi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 03.01.2012 tarih ve 45 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.
1- GALATASARAY A.Ş. hakkında, 29.12.2011 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan "Kamuoyuna Duyuru" başlıklı açıklamaların, sportmenliğe aykırı açıklamalar olduğu gerekçesiyle, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından 30.12.2011 tarihinde sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

GALATASARAY A.Ş. başkanı ÜNAL AYSAL hakkında, 29.12.2011 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan "Kamuoyuna Duyuru" başlıklı açıklamaların, sportmenliğe aykırı açıklamalar olduğu gerekçesiyle, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından 30.12.2011 tarihinde sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

2- TRABZONSPOR A.Ş. başkanı SADRİ ŞENER hakkında, 30.12.2011 tarihinde basında yer alan açıklamaların sportmenliğe aykırı olduğu gerekçesiyle, TFF Hukuk Müşavirliği tarafından sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA karar verilmiştir.

Karar verilmiştir.

Halit Fahri GÜLTEKİN

PFDK Başkanı


Bunları da Beğenebilirsiniz