GeriFutbol Aysal Topbaş'ı ziyaret etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aysal Topbaş'ı ziyaret etti

Aysal Topbaş'ı ziyaret etti
refid:18255234 ilişkili resim dosyası

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a bir ziyarette bulundu. Başkan Ünal Aysal, ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Son günlerdeki gelişmeleri değerlendiren Başkan Ünal Aysal, "Biz kulüplere bundan sonra bu reform sürecinde çok ciddi görevler düşüyor. Bunun bilinci içindeyiz ve gerekenleri Galatasaray Kulübü yerine getirecektir. Federasyonumuz gerekli her türlü çalışmayı yapıyor ve onların aldıkları kararlar ve uygulayacakları yöntemlere de itimadımız var. Tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde bu karanlık devirden çıkar, hepimiz futbolun coşkusunu tekrar aynı heyecanla yaşarız. Futbol hepimizin paylaştığı, hepimizin içinde bulduğumuz dünya. Bu dünyayı tekrar biz yenileyerek, hepimizi için yaşanılır bir hale getirmek zorundayız. Bunun için de biz kulüpler elimizden gelen her şeyi yapacağız ve yapmalıyız" diye konuştu.

Aysal, "Şunu kabul edelim, lütfen burada anlayışlı olalım; federasyon başkanımız çok ciddi ve zor bir dönemde iş başına geldiler. Üstlerine düşen görev şu anda oldukça ağır. Onlar da bunun bilinci içinde son derece dikkatli ve her adımlarını iki defa, üç defa atıyorlar ve bunu biz anlayışla karşılamak durumundayız. Aceleci olmayacağız. Federasyona güveniyoruz ama burada federasyonun elini kuvvetlendirmek için adliyenin ve savcılığın elindeki bilgileri süratle federasyona iletmeleri konusunda da ısrarlıyız" dedi.

Başkan Ünal Aysal, "Süreç zorlaşıyor ama bizler burada zorlukları çözmek için varız. Onun için seçiliyoruz, federasyon başkanımız da bu konuda çok deneyimli bir insan. Yönetim de böyle. Ama burada üstünü vurgulayarak tekrarlamak istiyorum; adli otoritelerin ellerindeki imkanları ve bilgileri süratle federasyonumuza iletmesini rica ediyorum. Türk sporunu yapacakları en büyük yardım bu olacaktır" şeklinde konuştu.

Başkan Ünal Aysal, ilk 100 gün sonunda hedefleri tutturacaklarına inandıklarını da belirterek, "Ben iş başına geleli aşağı yukarı iki ay olmak üzere. Geldiğimiz yer benim tahminimden daha çabuk gerçekleşti. İlk 100 günümüzün sonunda hedeflerimizi tutturacağımıza inanıyorum. İyi bir takım kurduk, 1-2 eksiğimiz var onları da tamamlayacağız. Galatasaraylılar müsterih olsunlar, onlara bu sene iyi bir futbol seyretme zevki vermeye çalışacağız. Görevimiz bu zaten" diye konuştu.

Başkan Aysal Beşiktaş'ın kupayı iade etme kararını ise, "Bu Beşiktaş'ın tasarrufudur. Eğer böyle düşündülerse, böyle bu olayı uygulama kararı aldılarsa, kendilerini tebrik ederim" şeklinde yorumladı.

Pazartesi günü takımın kampa gittiğini ve bu kampa yeni bir oyuncunun yetişip yetişmeyeceği sorusunu ise Aysal, "Döneme yetişecek isimler var ama şu anda başka yerde oynuyorlar, tahmin ediyorum gittikleri yerde katılacaklar" diyerek sözlerine son verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle