« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aysal müjdeyi verdi

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, devre arasında alacakları yıldızı, "İngiltere'de oynayan, iri yapılı, 6 yaşında kızı olan bir oyuncu" sözleriyle anlattı. Tottenham'lı Roman Pavlyuchenko bu tarife tam uyuyor, M.United'lı Berbatov da adaylar arasında yer alıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, devre arası transfer edecekleri yıldız oyuncuyla ilgili çok önemli ipuçları verdi.

Lig TV'deki Futbol Gündemi programına konuk alan Aysal, Ocak ayında getirmek istedikleri yıldız için, "İngiltere'de oynayan bir oyuncu belki de. İri yapılı, beyaz tenli, güçlü diyebilirim. 6 yaşında bir kızı olduğunu da söylemeliyim" diyerek, devre arasındaki bomba transferin resmini çizdi.

Başkan Aysal'ın tarifini verdiği oyuncuya uygun iki isim ön plana çıktı. Bunlar Tottenham'ın Rus yıldızı Roman Pavlyuchenko ile Manchester United'ın Bulgar golcüsü Dimitar Berbatov.. İki oyuncu da 30 yaşında, beyaz tenli ve kız çocuğu sahibi. Ancak Pavlychenko'nun kızı Kristina 6 yaşında. Berbatov'un kızı Dea ise henüz 2 yaşının içinde bulunuyor.

Ünal Aysal'ın, "6 yaşında kızı var" söylemi devre arası gelecek oyuncunun Pavlyuchenko olma ihtimalini güçlendiriyor. Berbetov'un ise sezon sonu sözleşmesinin sona ermesi ve huzursuz günler geçirdiği Manchester United'tan devre arasında ayrılmayı kafasına koyması, Bulgar futbolcunun da listenin en üst sıralarında yer almasını sağladı.

Başkan Aysal'ın, Lig TV'deki konuşmasından satırbaşları ise şöyle:

-  İlk mali kongreye kadar yapmak istediklerimin büyük kısmını başlattık, bir kısmı neticelendi bir kısmı devam ediyor.
-  Borçlarımız 328 milyon dolardan, 301 milyon dolara düştü. Bunu yaparken, transferleri de bitirdik. Mart ayından sonra UEFA kriterlerine hazırırız.
-  Transfer bedelleri olarak sattıklarımızla, aldıklarımız arasında 7 milyon euroluk fark var.
-  Fatih Terim teknik direktörlüğü bıraktığında Galatasaray'da daha yukarıda yer almalıdır. Kendisi tecrübesini kullanacağı, en yararlı olacağı pozisyonda yer almalıdır. Divan üyemiz olan Fatih Hoca daha fazlasını istiyorsa onu da veririm.
-  Drogba benim son alternatifim olabilir. Aldığım bilgilere göre Drogba bu takımın dengesine uyamaz. Maliyet olarak değil, karakter olarak uymuyor.
-  Beşiktaş - Fenerbahçe derbisini iyi oynayan kazansın. İkisi de bizim saydığımız rakiplerimiz.
-  Mecidiyeköy'de ortalama 23 bin kişiye oynuyorduk, şimdi maçlarda 41-42 bin taraftarımız var. Zemini maalesef biz kontrol edemiyoruz. Şimdi değiştiriyoruz, çimler tırlara yüklenmiş geliyor. Böyle bir zeminin maliyeti 300 bin euro civarında.
-  Şu an için takımda herhangi bir yerden topa vururken beni çok heyecanlandıran bir oyuncu yok. Belki Melo biraz bu tarife uyar gibi.
-  Basketbol en iyi yönetilen departman. Çok iyi transferler yapıldı.
-  Benim kongrem istiyorsa ben de görevimden ayrılmadan önce ne kadar hisse senedi verdiysem onları bulup geri alacağım.
-  Benim için Galatasaraylı, Galatasaraylıdır. Galatasaraylılığı hisseden adam benim için Galatasaraylıdır.
-  Galatasaraylılar benden para beklentisi içinde olmasın, para koymaya değil, bildiklerimi uygulamaya geldiğimi söyledim. Çin atasüzü vardır. Aynı yatakta iki ayrı rüya görülmez...
-  Arda'nın, Atletico Madrid'teki en son maçında izledim, çok iyiydi. Bence Arda, İspanya'dan sonra Galatasaray'a dönecek. Sözleşmemizde zaten mevcut.
-  Camiamıza bir müjde vereyim. Kulübümüze hentbol ve tenis branşları açıyoruz. Bu branşlarda gençlerin önünü açmak, destek olmak istiyoruz.
-  Radyo spikerliği de dahil 11 ayrı alanda çalıştım. Bu da genel kültürümü geliştirdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz