Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aysal kenetlenmesi

Sarı kırmızılı kulüpte 14 kuruldan oluşan profesyonel bir kadro kuruldu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Kulübün çatısı altında oluşacak kurullarda görev almaları için eski başkanlar Süren ve Yalman’a da çağrıda bulunuldu. Ümit Özdemir, Erol Aksoy, Bülent Tulun ve Sinan Kalpakçıoğlu da kurullarda yer alacak.

ÜNAL Aysal, G.Saray’daki güçleri birleştiriyor. 14 Mayıs’ta göreve gelen ve sarı kırmızılı kulüpte barışı sağlayacaklarının altını çizen başkan Aysal, tüm camiada takdir görecek bir ilke daha imza attı.
Aysal’ın direktifleri ve isteği ile G.Saray çatısı altında 14 kuruldan oluşan profesyonel bir kadro kuruldu ve iş dünyasından saygın önemli isimlerin yer aldığı liste Galatasaray Lisesi’nde yapılan yönetim kurulu toplantısında tüm yöneticilere dağıtıldı.
Açık kapı bıraktı
Aysal’ın önderliğinde yapılan 14 ayrı kurulda ise kulübün eski başkanları Faruk Süren ile Alp Yalman da göreve çağrıldı. G.Saray’ın kurumsal ve profesyonel yapıya kavuşması adına yapılan ön listede Alp Yalman, Gayrimenkul İcra Kurulu’nda, eski başkan Faruk Süren ise Futbol İcra Kurulu ve Dış İlişkiler Kurulu’nda yer buldu. Yönetimdeki 15 kişiye birden dağıtılan liste önümüzdeki hafta yapılacak olan toplantıda karara bağlanacak. Başkan Aysal hazırlanan ve kesinlik kazanmayan kurul listeleri ile ilgili yöneticilerine, “Düşündüğümüz görev dağılımını yaptık. Önümüzdeki hafta bu konuyu hep birlikte konuşalım” diyerek görev almak isteyenlere de açık kapı bıraktı.
Ünlü isimler var
Süren ile Yalman’ın yanı sıra salı günü İstanbul’a gelen Devler Ligi’nin kurucularından Thomas Kurth ile Esteve Calzada da profesyonel yapıda yer aldı. Kurth, G.Saray Kurumsal Yapı’da, Calzada ise Pazarlama Kurulu’nda görev yapacak. Ayrıca TEKFEN Holding başkan yardımcısı Ümit Özdemir, iş adamı Erol Aksoy, Bülent Tulun ve Sinan Kalpakçıoğlu da kurullarda yer aldı.

Basketbolun patronu Üstünberk

-  KURUMSAL YAPI: Ünal Aysal, Thomas Kurth, Sinan Kalpakçıoğlu, Aka Gündüz Özdemir, Adnan Nas.
-  FUTBOL İCRA: Ünal Aysal, Ali Dürüst, Ali Gürsoy, Abdürrahim Albayrak, Bülent Tulun, Faruk Süren.
-  GAYRİMENKUL İCRA: Alp Yalman, Ümit Özdemir,  Refik Arkan, Emir Sarıgül.
-  MALİ İŞLER: Ünal Aysal, Adnan Nas, Refik Arkan, Mete Başol, Sinan Kalpakçıoğlu.
-  DIŞ İLİŞKİLER: Ünal Aysal, Adnan Öztürk, Faruk Süren, Ebru Köksal.
-  İLETİŞİM-TV: Sedat Doğan, Atilla Aksoy, Nur Karagülle.
-  DİVAN KURULU VE GENEL KURUL TEMSİLİ: Semih Haznedaroğlu, Aka Gündüz Özdemir, Ahmet Ocaklı, Adnan Öztürk.
-  FEDERASYON VE ANKARA: Ünal Aysal, Adnan Nas, Abdürrahim Albayrak.
-  PAZARLAMA: Adnan Öztürk, Esteve Calzada.
-  TESİSLER: Ahmet Ocaklı.
-  BASKETBOL: Hakan Üstünberk.
-  SU SPORLARI: Vedat İrdelp, Celal Gürcan.
-  VOLEYBOL: Semih Haznedaroğlu.
-  BİNİCİLİK: Necati Demirkol.

Seve seve kabul ederiz

Eski başkanlardan Faruk Süren, sarı kırmızılı kulübün yeni yönetim modeliyle ilgili olarak Hürriyet’e değerlendirmede bulunarak, “Danışman olarak kulübümüze hizmet vereceğiz. Gayemiz G.Saray’a yardımcı olmak. Adnan Polat da bunu istese reddetmezdik” dedi. Alp Yalman ise kendisine tebliğinin yapılmadığını söyleyerek, “Görev verilirse seve seve kabul ederiz” diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz