Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aysal hedefi açıkladı: Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, hedeflerinin Şampiyonlar Ligi'nde şampiyonluk olduğunu belirtirken, Melo'nun attığı twitlerle ilgili konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"ERZURUM'A GİTMİYORUM"

Radyospor'a Senad Ok ile 'Haber Merkezi' programına konuşan Ünal Aysal, Süper Kupa finali için Erzurum'a gitmeyeceğini söylerken, "Erzurum’a ikinci başkan Ali Dürüst ve CEO’muz Lütfi Arıboğan gidecek. Yurtdışında olacağım. Neticeden ümitliyim. Prensip olarak İstanbul dışında oynanan maçlara nadiren gidiyorum” dedi.

"TÜM TRANSFERLER AYNI HEYECANI VERİYOR"

Takımın gençleşmesinden memnun olduğunu söyleyen Aysal; “Tüm transferler bana aynı heyecanı verecek. Genç oyuncuların takıma daha önemli katkı sağlayacak. Beni özellike memnun eden konu takımn gençleşmesi. Güzel bir sezon yaşayacağız”

"MELO PAHALI BİR OYUNCU"

Transferi mutlu son ile biten Felipe Melo'nun pahalı bir oyuncu olduğunu söyleyen; “Melo pahalı bir oyuncuydu. Juvetus’a pahalıya mal olmuş bir oyuncu. Juventus’un bilançosunda yüksek rakamlarda görünen oyuncuyu bize uygun fiyata vermekte zorlandı. Tüm gecikme buna bağlı. Melo’nun aldığı ücret yüksek. Üst üste koyunca takım içindeki dengeleri düşündük.Takım içindeki dengeleri bozabilirdi. Şu anda ideal bir noktaya geldik.Melo’nun maliyeti geçen seneki maliyetin biraz altında"

"TARAFTAR ETKİLİ OLDU"

Taraftarın, Melo transferinde etkili olduğunu söyleyen; “Taraftar bu transferde etkin rol oynadı. Mantık limitleri ve imkanlar içinde  taraftarın sesini dinledik”

"MELO'YA EVLAT MUAMELESİ YAPACAĞIZ"

Melo ile aralarında problem olmasının mümkün olmadığını söyleyen Aysal; “Melo ile aramızda problem olması mümkün değil. Bizim oyuncumuz gelecek, oynayacak.  Ona evlat muamalesi yapacağız. Oyuncular, aktörler gibidir. Heyecanlı olurlar.  Melo’nun twitter’da yazdığı o anki reaksiyonu. Bu reaksiyonu ciddiye almayız”

"BAŞARISIZ OLMA ŞANSIMIZI YOK SAYIYORUM"

Bu sezon başarısız olma şanslarının olmadığını dile getiren Aysal; “Benim isteyip hocanın istemediği oyuncular oldu. Ama neticede kurulan ekip ideal oldu. Çok sık konuştuk. Sonunda ideal bir kadro çıkardık. Bu sene Galatasaray’ın başarısız olma şansını hemen hemen yok sayıyorum”

"YURT DIŞINDAKİ BAŞARI BENİ MUTLU EDER"

Ünal Aysal, yurtdşındaki başarılarını kendisini mutlu edeceğini söylerken; “Beni mutlu edecek yurtdışındaki başarılar. Kesin ve devamlı bir başarı sürecini yakalamamız lazım. Yurtdışında bir şampiyonluk şu an için bekmiyorum ama onu yakşalan bir kademeye çıkabileceğimez inanıyorum”

"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU"

Müzelerindeki tek eksiğin Şampiyon Ligi kupası olduğunu söyleyen Aysal; “Bizim için ana hedef Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu’dur. 3 sene de mi olur 5 sene de mi olur o önemli değil. Bu yola girip gerekli yatırımları yapmak zorundayız. Müzemizde eksik olan tek kupa Şampiyonlar Ligi Kupası’dır”

"SEKSİ 'CAZİP' ANLAMINA GELİYOR"

Çok konuşulan seksi ifadesine de açıklı getiren Aysal; “Bugün “Seksi” kelimesi şoke eden bir kelime olarak algılandı ama uluslararası literatürde cazip kelimesinin Avrupa’da kullanılan terminolojisi budur. Bir projede seksi olabilir kâr getiren bir arazi de. Bu terminojiler yavaş yavaş yerleşecek ülkemize”

"PASTANIN ÜSTÜNDE BİR SÜRÜ KİRAZ VAR, GEREKİRSE ÇİLEK DE KOYARIZ"

Çok konuşulan "Çilek" transferi hakkında da açıklamalar yapan Aysal; “Bizim pastamız hazır. Transfere ihtiyacımız kalmadı. Şu saatten sonra çilek Avrupa Ligi’ne hazırlanan kulübün içinde olabilecek iyi bir isim olabilir. Şu anda bir mecburiyet değil. Olursa olur. Imkan ve şartlara bağlı. Bizim pastanın üstünde bir sürü kiraz var. Gerekirse bir tane de çilek de koyarız”

"HESAP KİTAP YAPILDI" 

“Galatasaray kurumsallaşma yolunda adımlarını atmış bir müesesedir. Hesap kitap ciddi yapılır. Ödenemeyecek borçlar alınmaz. Ödenecek paralar ve kontralar bedelleri rahatça ödenebilecek yatırımlardır. Bunlar yatırımlardır. Önümüzdeki senede karşılıklları hazırdır. Bu tip çıkan bilgiler rakiplerin ya da duygusal taraftarın endişeleri. Fazla ciddiye almamak lazım”

"ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE GİTMESEK BU KADAR TRANSFER YAPMAZDIK"

“Şampiyonlar Ligi’ne gitmeseydik bu transferler yapılmazdı. Orda ayrı bir bütçe yapılacaktı. Şmapiyonyar Ligi için daha seçici ve biraz daha bonkör davrandık”

TARAFTARA ÇAĞRI 

“Bütün taraftara geçen seneki sağduyaları ve destekleri için teşekür ediyorum. Bu sene de stadamızı bir şölen yerine çevirsinler. Futbol zevkini beraberce yaşamalarını tavsiye ediyorum. Her türlü imkanı sağlayacağız. Rakiplerle de dostluğumuz koruyalım”


Bunları da Beğenebilirsiniz