Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Aysal F.Bahçeli olduğunu bilmiyordu'

Ahmet Cömert Boks Turnuvası'nda milli boksör ve Fenerbahçe sporcusu olan Hakan Doğan’ın madalyasını Ünal Aysal’ın elinden aldıktan sonra Aysal’ın elini öpmesi kamuoyunda çok konuşuldu.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Bu konuda Fenerbahçe Boks Takımı Genel Kaptanı Mert Öztemel’i aradık ve konu ile ilgili görüşlerini sorduk. Öztemel bu görüntünün çok normal ve olması gereken bir görüntü olduğunu söyledi.


- Sporcunuz Hakan Doğan, Ahmet Cömert boks turnuvasında Ünal Aysal’ın elini öptü. Bu kamuoyunda çok konuşuldu. Neler söyleyeceksiniz.
Ahmet Cömert’in oğlu Cengiz Cömert, Galatasaray yönetimindeymiş. O Ünal Aysal’ı davet etmiş. Federasyon Başkanı da turnuvayı izlemeye gelen bir misafir olduğu için onu uygun görmüş. Finaldeki boksörlerin hepsi Fenerbahçeli sporculardı. Ama üzerlerinde Fenerbahçe değil milli forma vardı.


- Camia içinden ya da taraftardan bir tepki oldu mu?
Olur mu öyle şey. O bir sporcu. Sporcu centilmen ve ahlaklı olmalı. Ona mı kalmış böyle bir gerginliğe meydan versin. O çocukların başkanlar arasındaki gerginlikten bile haberi yok. Çocuğun zaten bu tarz gündemi takip eden bir sporcu olmadığını da söyleyebilirim. Sporcular ahlaklı olmak zorunda. Orada bir saygısızlık olması mümkün değildi. Sporcu normal bir davranış sergilemiş.


- Ünal Aysal’ın Fenerbahçeli bir sporcuya madalya takmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ünal Aysal Fenerbahçeli bir sporcu olduğunu bilerek madalya takmadı. Orada milli forma altında altında mücadele eden bir sporcuya madalya taktı. Üzerinde Fenerbahçe arması yoktu, milli formanın arması vardı. O da belki sonradan öğrenmiştir. Orada ben de bir sporcuya madalya taktım. Gelen misafirlerin bir çoğu madalya taktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz