« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aysal: Bu seçim bizim için özel bir güç oldu

Galatasaray Kulübü'nde yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa yeniden seçilen Ünal Aysal, "Bu seçim bizler için sadece bir güven tazelemesi değil, yepyeni ufukların açılması için özel bir güç ve dayanak olmaktadır" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulun ardından yaptığı konuşmada, üyelere katılımlarından dolayı teşekkür eden Aysal, "Bugün Galatasaray demokrasisinin bir örneğini daha hep beraber sergiledik. Galatasaray bundan evvel neredeyse her gün, bunun üstüne koyarak ilerlemektedir. Bu seçim bizler için sadece bir güven tazelemesi değil, yepyeni ufukların açılması için özel bir güç ve dayanak olmaktadır. Galatasaray'ın istikbali ile ilgili en ufak bir endişenizin olmamasını, her şeyin gönlünüzce ve sizin istekleriniz doğrultusunda yapılacağını burada çok açık ve net bir şekilde vaad ediyorum" diye konuştu.

Aysal, seçime katılımın tahmininin üstünde olduğunu vurgulayarak, "Bu, bir yerde camiamızın bize olan güveninin ne derece yüksek olduğunu da simgeledi. Bize hem güç verdi hem de sorumluluklarımızı daha netleştirdi. Tahmin ediyorum, önümüzdeki üç sene Galatasaray'ın zafer yıllarının arka arkaya geleceği, başarılarının çok daha net bir şekilde ortaya çıkacağı bir dönem olacaktır" ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyuncu sayısını sınırlama kararıyla ilgili bir soruya da şöyle cevap verdi:

"Bizim transferlerimiz kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda hesaplanmakta ve bu şekilde kurgulanmaktadır. Federasyonun aldığı veya alacağı kararlar gayet tabii bizi etkiler. Bunun için de bazen duraklama dönemleri oldu ve şu anda olmakta. Ancak önümüzdeki günlerde bu engellerin ortadan kalkacağına ve kesinlikle Galatasaray'ın ve diğer bütün kulüplerin önünün açılacağına gönülden inanıyorum."

Bunları da Beğenebilirsiniz