Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ayrıştırılmayan, barış içinde Türkiye istiyoruz

  Elif DEMİRCİ-Cesur SERT / DHA
  07 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 07 Kasım 2009 - 00:55

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün İzmir’de Müjdat Gezen Kültür Merkezi’nin açılışında, “Ayrıştırılmayan bir Türkiye” istediğini söyledi.

  Baykal, şöyle konuştu: “Şimdi şöyle bakıyorum. Hepimizin bazı özellikleri var. Ayrıştığımız bazı şeyler var. Hepimiz bu gidişe ayak uyduramamış insanlarız. Türkiye’nin durumuna ayak uyduramamış, ülkenin içinde bulunduğu durumdan şikâyet eden insanlarız. Kimimiz bunu televizyonda, kimimiz gazetede yapıyor, kimimiz tiyatro sahnesinde kimimiz meydanlarda, Meclis’te yapıyor. Ama hepimizin amacı ortaktır. Hepimiz dürüst bir Türkiye istiyoruz. Hepimiz sanatın, kültürün, alın terinin, emeğin saygı gördüğü, gerçek hukukun işlediği, insanların kendilerini tam bir özgürlük içinde hissettiği, kimsenin kimliğinden dolayı ayrıştırılmadığı, kimsenin kimliğinden dolayı suçlanmadığı ama insanlığın kimliklerine kadar devlet gücüyle ayrıştırılmaya zorlanmadığı bir Türkiye istiyoruz. Kardeşçe yaşadığımız barış içinde yaşadığımız bir Türkiye istiyoruz.”

  Dostları yalnız bırakmadı

  MÜJDAT Gezen Kültür Merkezi’nin açılışında, Gezen’in Vefa Lisesi’nden okul arkadaşı ve yakın dostu Star Haber Grup Başkanı Uğur Dündar ve İzmirli Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de bulundu. Baykal, birbirlerinin yaşını espri konusu yapan Gezen ve Dündar arasındaki atışmaya katılarak, “Aralarındaki bu dostluğu sevgiyle, kıskançlıkla izliyorum. Herkesin birbirinin kuyusunu kazdığı bir dönemde, birbirlerine böyle değer verip dostluk ve sevgi duygularını bir asır boyunca taşımış olmalarını yürekten kutluyorum” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı