Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ayrıntılar önem kazanacak

<B>A</B>slan burcundaki Ay bugün öğle saatlerinde Neptün’ü tetikliyor. Hayaller, rüyalar, endişeler ve bunlara bağlı ortaya çıkabilecek kayıplara karşı tedbirli olmak gerekiyor.

Hayal gücünün uyandığı bugün aslında yaratıcılık gerektiren çalışmalar yapmak için çok uygun. Özellikle hayal gücüne ihtiyaç duyulan konularla ilgilenebilir, sergiler ve sanatsal faaliyetler hız kazanabilir. Akşama doğru Ay, Jüpiter’i uyandıracak ve ayrıntılar önem kazanacak. Aynı zamanda yabancı kültürler, yabancılara yönelik faaliyetler ve büyük organizasyonlar yapılabilir.

Balık burcu kadınları ve aşkları

Farklı duyguların hepsini bir arada bulunduran Balık Kadınları son derece ilginç ve gizemli bir etkiye sahiptir. Balıkların genel özellikleriyle ilgili dün anlatmış olduğum mevsimsel özellikler, Balık Kadınlarının anlaşılmaz olmasına neden olurken aynı zamanda son derece anlayışlı ve algılaması kuvvetli tiplerdir.

Son derece narin ve kırılgan görünebilirler fakat ihtiyaç anında son derece sert ve dirençli davranışlarıyla çevrelerini şaşırtırlar. Özellikle mücadele gerektiren zor koşullar oluştuğu zaman bu narin kadının beklenmedik bir biçimde ortaya koyduğu dirayet ve güç karşısında geri çekilmek zorunda kalabilirsiniz. Fakat her şey yolundaysa ve mücadele gerektiren bir durum yoksa son derece naif ve kırılgan gözükür. Korunmaya ihtiyacı varmış gibi durur ve onun bu duruşu erkeklere çok çekici gelecektir.

Bir Balık kadınına aşık olmak kolaydır. Hem arkadaş, hem aşık, hem anne, hem çocuk duygusunu uyandırabilen Balık Kadınları aynı zamanda zengin hayal gücüyle fanteziler dünyasında müthiş anlar yaşatacaktır. Ne istediğinizi söylemeden anlayan ve şaşırtıcı bir şekilde yapan Balık Kadınları aşık oldukları zaman sevdikleri kişiyi uzayın sonsuzluklarına uçurabilir, gerçeklerle gerçek dışı dünyalar arasında dolaştırabilir.

Bir Balık kadınına aşıksanız, bu inanılmaz kadının size olan aşkının sürmesi için ona karşı nazik olmalı ve her fırsatta hediyeler almalısınız. Sadece doğum günü veya özel günlerde değil. Mesela eve giderken veya buluşacağınız zaman bir demet çiçek bile size olan duygularının canlı kalmasını sağlayacaktır. Çünkü Balık kadınlarının sevgiye olan ihtiyaçları Zodyaktaki diğer bütün kadınlardan fazladır. Hiçbir şekilde ihmal edilmeye gelmez. Tıpkı bir çiçeğin suya olan ihtiyacı gibi sevgiye ihtiyacı vardır. Susuz kalan çiçeğin solması gibi balık Kadının aşkı da solacaktır ve ardından hayaller kurmaya başlayacak, kendisine ilgi gösteren bir başkasına aşık olacaktır.

Balık Kadınları çocuklarına karşı son derece sevecen ve yumuşak davranırken aynı zamanda fazla özgür bırakabilir. Tabii bu durum çocukların eğitimi konusunda zayıf kaldığı noktada babanın devreye girmesi gerektiğini işaret ediyor. Ancak bir Balık anne, zaten bunun böyle olacağını bilir ve çocuğa baskı yapmaz. Nasıl olsa evde bir tane otorite vardır ve çocukların sevgi ve şefkate daha çok ihtiyaçları olduğunu düşünür. Ancak bu nokta ipin ucu kaçabilir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI