« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ayrıntılar netleşmeye başladı

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Trabzonspor ile Fenerbahçe'yi ağırlayacak olan Şanlıurfa GAP Arena Stadı'nda hazırlıklar sürerken, müsabakanın organizasyonuyla ilgili konular da netleşmeye başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor'un resmin internet sitesinden yapılan açıklamada, kura çekimine göre karşılaşmada Trabzonspor'un ev sahibi takım olacağı, buna göre bordo-mavili takımın Fenerbahçe karşısında çubuklu formalarla mücadele edeceği kaydedildi.

Her iki takımın maçtan bir gün önce GAP Arena Stadı'nda birer antrenman yapacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Çekilen kura neticesinde ilk antrenmanı Fenerbahçe yapacak. Maçta bu sezon Turkcell Süper Lig'de olduğu gibi NIKE toplar kullanılacak. Ancak finalin anısına toplar üzerinde 2 kulübün ve Ziraat'ın logoları yer alacak. Formaların kollarına da yine maçın adı ve tarihi olan logolar basılacak. Sağlık hizmetleri TFF tarafından düzenlenirken, sponsor firmayla yürütülecek bu hizmet için stada çok yakın özel hastaneden faydalanılacak. Maça takımlar küçük çocuklarla çıkacaklar, bu çocuklar sahada TFF 2016 logolu T-shirtlerle yer alacaklar. Takımlar pankart taşımayacaklar, ancak seremoni sırasında TFF 2016 logolu pankartlar ekiplerin yanına yerleştirilecek.”

Finalde Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nün tüm güvenlik tedbirlerinden sorumlu olacağı da kaydedilen açıklamaya, şöyle devam edildi:
“Müsabaka boyunca toplam bin 500 polisin görev alması planlanırken, stadyuma getirilecek tüm pankartlar polis tarafından kontrol edilecek. Grupların pankartlarına izin verilecek. GAP Arena Stadı'nda taraftarlarımız kuzey tribünü girişini, Fenerbahçe taraftarı ise güney tribünü girişlerini kullanacaklar. Şanlıurfa Belediyesi maç günü şehre gelecek özel ve tarifeli uçaklar nedeniyle havaalanıyla şehir arasında otobüs seferleri düzenleyecek. Ayrıca yine belediye şehirle stat arasında otobüs seferlerine ağırlık verecek. Stat içinde tüm kupa maçlarındaki gibi yine sadece müsabakanın sponsoru olan Ziraat Bankası ve TRT yetkili olacak. Stat dışında ise kulüpler ticari ürün satışları yapabilecekler. TS Club ve TrabzonCell stantları taraftarlarımıza hizmet verecek.”

Bunları da Beğenebilirsiniz