« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Ayrılmayı kesinlikle düşünmedim'

Galatasaray'da geleceği uzun süre tartışma konusu olan ancak daha sonra kulüple yeni sözleşme imzalayan Brezilyalı futbolcu Felipe Melo, takımdan ayrılmayı hiç düşünmediğini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Melo, kulüp yönetim kurulu üyesi Fatih İşbecer'le birlikte Galatasaray TV'de katıldığı programda, yeni mukavele imzalaması süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı kulübün bir seçim dönemi geçirdiğini ve yönetim değişikliği yaşandığını hatırlatan Melo, "Ben, Galatasaray'ın içinde bulunduğu durumu biliyordum. Farklı önceliklerin olduğu bir dönem vardı ama ben o teklifin geleceğini biliyordum. Kulüpte işlerin politik ve ekonomik olarak yoluna girmesinin ardından, mutlaka o teklifin bana ulaşacağını düşünüyordum. Galatasaray'dan ayrılmayı kesinlikle düşünmedim. Sadece gelen teklifleri görmek istedim ama aklımda hiçbir zaman ayrılmak gibi bir düşünce yoktu" diye konuştu.

Galatasaray'da ilk forma giydiği sezondan itibaren hep fedakarlıklarda bulunduğunu dile getiren Brezilyalı oyuncu, "Galatasaray'ın benim için yaptıklarını da göz ardı edemem. Bu fedakarlıklar karşılıklı oldu. İlk sene kiralık gelmiştim ve ikinci sene yine kiralanmak için Juventus'ta 1 milyon avroya yakın para bıraktım. Galatasaray'a bonservisimle transfer olduğumda yine maddi fedakarlıklarım oldu ve şimdi uzatılan sözleşmemde de aynı şekilde. Galatasaray'ın da beni elinde tutmak için yaptığı fedakarlıklar var. Para benim için hiçbir zaman birinci öncelik olmadı" şeklinde görüşlerini aktardı.
Ayrılmayı kesinlikle düşünmedim

'AİLEMİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYDIM'

Geride kalan sezonun tamamlanması sonrası, kulüpte geleceğini düşünmeye başladığını vurgulayan Melo, "Bir sene kontratım kalmıştı. Ben de 32 yaşındayım ve yeni mukavele muhtemelen kariyerimin son kontratı olacaktı" ifadelerini kullandı.
Dört çocuğu bulunduğunu ve ailesini düşünmek durumunda olduğunu belirten sarı-kırmızılı futbolcu, şunları kaydetti:

"Yapacağım kontratın uzun soluklu olmasını istiyordum. Diğer taraftan, Galatasaray'ın içinde bulunduğu durumu da anlayabiliyordum. Zaten devamlı konuşuyorduk. Seçim sonrası politik anlamda bir şeylerin yoluna girmesi gerekiyordu ve bu da hemen olacak bir şey değildi. Hem benim hem de Galatasaray'ın zamana ihtiyacı vardı. O dakika itibarıyla yeni bir sözleşme teklifi gelemiyordu ve bunu anlayabiliyordum. Ben de bu süreyi geleceğimle ilgili en sağlıklı kararı verebilmek için değerlendirdim. Başkanımıza ve yönetime teşekkür ediyorum. Bana önerilen teklifi, yanılmıyorsam en fazla 2 saat içinde kabul edip, tekrardan uzun soluklu bir sözleşme yaptım."

'HER ŞEYİMİ VERDİM'
Yaşanan bekleme sürecinde kendisine önemli teklifler geldiğini aktaran Melo, "Avrupa'nın önemli takımlarından teklif aldım. Sevilla'dan, Brezilya'dan Cruzeiro'dan, başka Avrupa takımlarından teklif geldi. Rusya'dan, ABD'den, Katar'dan çok ciddi teklifler vardı. Ama o bekleme sürecinde bu teklifleri değerlendirmedim. Çünkü benim kalbimdeki takım Galatasaray'dı" şeklinde konuştu.

"Bugüne kadar her şeyimi verdiğim ve bundan sonra da her şeyimi vermek istediğim takım Galatasaray" diyen Melo, "Kariyerime bakarsanız ne dediğimi anlarsınız. Dört sene bir takımda hiç oynamamıştım. Daha uzun yıllar burada olacağım. İlk baştan beri hem aklımda, kalbimde Galatasaray vardı. Bekleme sürecinde gelen hiçbir teklifi de bu nedenle değerlendirmedim" şeklinde görüşlerini belirtti.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler