"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Ayrılmak istiyorum ama intihar etmesinden korkuyorum

6 yıllık sevgilimden defalarca ayrılmak istedim fakat her defasında intihara kalkıştı.

Bu yüzden devam etmek zorunda kaldım.

Sevgili Güzin Abla, ne yapacağımı şaşırmış bir haldeyim.
Bir sevgilim var. Beni çok seviyor ama ben onu sevmiyorum.
Ondan defalarca ayrılmak istedim, fakat her defasında intihara kalkıştı. Bu yüzden devam etmek zorunda kaldım.
Aslında ben de önceden seviyordum onu. Birbirimizin çocukluk aşkıyız, altı senedir birlikteyiz.
O benimle evlenme hayalleri kuruyor ama benim hayallerimin içinde o yok. Ben üniversiteyi yurtdışında okumayı planlıyorum. Bunu ona söylüyorum, intihara kalkışacağından bahsediyor, kendine zarar veriyor.
Beni unutması için her yolu denedim ama olmuyor. Ondan kurtulmak için ne yapabilirim?
Rumuz: Elif
Sevgili kızım, o seni takıntı haline getirmiş. Çocukluk aşkı olduğun için, seni yaşamının bir parçası olarak görmeye alışmış.
Bu düşünceden vazgeçmesi elbette biraz zaman alacaktır.
Sen geleceğini planlamışsın, evliliği şu an için düşünmüyorsun bile. Haklısın.
Hem bir beraberlikte her iki taraf da aynı düzeyde sevmeyebilir.
Belki senin ondan zaman içinde soğumanın da bazı nedenleri vardır. Bu nedenlerden biri de o genç adamın bu kadar zayıf ve çocuksu yapısı olabilir.
Ne olursa olsun, intihar tehdidiyle seni zorla kendine bağlı tutmaktan vazgeçmeli. Ama sen de onu yavaş yavaş bu fikre alıştırmalısın.
Acele etmemelisin.

İhanetini öğrendikten sonra ona güvenim kalmadı

Merhaba Abla, bundan yedi yıl önce üniversitede beş yıl birlikte olduğum erkek arkadaşımın bana ihanet ettiğini öğrendim. Çok sinirlendim ama anlık bir gaflet olabileceğini düşünerek onu affettim. Ama ona olan güvenimi kaybetmiştim. İlişkimiz bitti. Geçen yıllar zarfında yine de bana hep ulaşmaya çalıştı.
7 yıl sonra sosyal medya aracılığıyla yeniden görüşmeye başladık. Yaklaşık 6 ay konuştuktan sonra buluştuk. Görüştüğümüzde sanki araya hiç zaman girmemiş gibi kaldığımız yerden devam ediyor gibiydik. Ancak ben sürekli ona laf soktum, o ise çok hatalı olduğunu, görüşmediğimiz zamanlarda sürekli beni düşündüğünü, ama onu hiç affetmeyeceğime inandığını söyledi.
Güvensizlik duygumu engelleyebilirsem her şey mükemmel olabilir. Ne yapmalıyım sizce?
Rumuz: Yaprak
Hatasız kul olmaz ki kızım; bu genç adam da seninle uzun yıllar flört etmiş, bu arada bir kaçamak yapmış. Sonra belki pişman olsa da ona dönmeyeceğine inanıp, senden uzak durmaya çalışmış.
Artık karar vermek zorundasın. Ki bana kalırsa bu genç sana gerçekten bağlı olmalı.

X