"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Ayrılmak için ne yapayım?

Güzin ABLA

Antalya \ Yanlış yapıyorum

Güzin abla, ben 17 yaşında bir genç kızım. Geçen yaz askerden yeni gelmiş bir gençle tanıştım. Kısa sürede arkadaş olduk.

Aslında arkadaşlığımız hála sürüyor. Ama o yaz sonunda tatil bitince Antalya merkezindeki ailesinin yanına döndü. Şimdi yalnızca telefonlaşıyoruz. Daha doğrusu ben onu sık sık arıyorum ama o beni çok az aradı. Sanırım benim onu sevdiğim gibi o beni sevmedi. Ben bu arada başka bir gençle tanıştım.

Önceleri benimle dalga geçmek için arkadaşlık ettiğini sanmıştım. Ama beni gerçekten sevdiğini anlayınca ondan kopamadım. Oysa zamanla onu hiç sevmediğimi anladım. Ondan kesinlikle ayrılmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum.

***

Sevgili yavrum, keşke bu ilişkiyi bu kadar sürdürmeseydin. Bu gencin sana daha da bağlanmasına neden olmuşsundur. İstemeyerek de olsa gerçekten onun duygularıyla oynamışsın. Onu ilk olarak sevmediğini hissettiğinde aileni bahane ederek ayrılmak istediğin zaman kesin tavır almalıydın. Yalvarması seni etkilememeliydi. İş uzadıkça durum daha da zorlaşır. Erkekler kendileri istemediklerinde kolaylıkla ayrılıverirler ama terk edilmeyi bir türlü sindiremezler. Ancak sana da şunu söylemeliyim ki sanırım sen bu gençle sırf ilk arkadaşına hava atmak ya da onu kıskandırmak amacıyla çıkmışsın. Ama daha sonra ona ısınamadığını anlayıp vazgeçmek istemişsin. Kızım, onu kırmadan üzüntü vermeden ayrılmanın tek yolu araya mesafeler koymaktır. Onunla eskisi kadar sık buluşma, telefonlarına her gün çıkma. Sevgili gibi görünme. Eskisi gibi davranma. Kesin bir şey söylemeden yalnızca soğuk davranışınla ona durumu anlatabilirsin. Ama sakın sevmediğin halde ilişkini sürdürme.X