Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Ayrıldı yat almaya gidiyor

Ali Ağaoğlu, Vaniköy’deki yalısına geçtiğimiz aylarda taşınmıştı.

Ağaoğlu, şu sıralar Bodrum ile Vaniköy arasında mekik dokuyor. Güvercinlik’te yapımına başladığı 15 bin konutluk inşaatın kontrolü için Bodrum’a giden Ağaoğlu, bayramda ise İtalya’da olacak. Milano’da fiyatı 8.5 milyon EURO olan beğendiği bir yatı satın almak için bayram tatilini fırsat bilen Ağaoğlu’yla ilgili son haberim kız arkadaşı Petek Ertüre’yle ilgili. Ağaoğlu, Ertüre ile üç yıl süren ilişkisini geçtiğimiz hafta bitirmiş.

Kıbrıs-Göcek hattı

Ayşegül Tecimer, oğlu Serhan Nadir’i geçtiğimiz ay Kıbrıs’ta Hint kökenli Amerikalı Tuisha Desai’yle evlendirdi. Bu düğün için Kıbrıs’a giden Ayşegül Hanım, geçtiğimiz hafta da Türkiye’nin Güney kıyılarındaydı. Fuji Film Türkiye’nin sahibi Mehmet Garan’ın, eşi Zeynep Hanım için Göcek’te, Binlik Koyu’nda düzenlediği doğum günü davetine katılan Tecimer’in yanında sevgilisi Mete Deniz de vardı.

Kış sezonu açıldı

Nişantaşı’ndaki Salomanje, iki aylık bir aradan sonra yenilenen altyapısı, mönüsü ve dekorasyonu ile sezonu açtı. Patron Erol Kaynar, "Güne öğle servisiyle başlayan Salomanje’nin her gün değişen çok özel öğle yemekleri, set mönü olarak masanıza geliyor. Set mönüleri, öğlen hafif ev yemeğini özleyenler için ideal. Cafe mutfağının çok ötesinde bir mönüye sahip olan Salomanje’de deniz ürünlerinden çentik kebabına kadar uzanan birçok lezzet servis ediliyor" diyor.

New York’u fethetti

İtalyan life style markası Miss Sixty, New York Fashion Week’te önümüzdeki yaz sezonunun tanıtımını muhteşem bir defileyle yaptı. Markanın defilesine katılan ünlü isimler arasında, Demi Moore, Hillary Swank, Mischa Barton, Clive Owen, Maggie Glyenhall de vardı. Ön sıralarda yerini alan ünlülerin aynı zamanda Miss Sixty giyinmiş olmaları dikkat çekti.

Koçlar’dan baba oğul pozu

Rahmi Koç, geçtiğimiz hafta Fuji Film Türkiye sahibi Mehmet Garan’ın eşi Zeynep Hanım için Göcek’de verdiği doğum günü partisine katıldı. Aynı davette büyük oğlu Mustafa Koç da vardı. Baba-oğul Alem dergisine işte böyle samimi bir şekilde poz verdi. Koçlara, Tahire Demircan da eşlik ediyordu.

Bayramda caz

Kerem Görsev ve Allan Harris, "Back Again" adlı albümden parçaları çalacakları konserlerle 10-11-12-13 Ekim’de (Bayram haftasında) İstanbul Jazz Center’da sahne alacaklar. Kağan Yıldız’ın kontrbas ve Cengiz Baysal’ın davulla eşlik ettiği grup, 1940-50 ve 60’ların en sevilen caz standartlarını İstanbul’da kalan cazseverlerle paylaşacak.

Tekneyle Yunan adalarına gidiyor

Gül Dürüst, yeni yaptırdığı teknesiyle yarın seyahate çıkıyor. İstanbul’dan Dalaman’a uçacak olan Dürüst, Marmaris’te bağlı teknesiyle önce Güney sahillerimizi gezecek, yazdan kalma güneşli günlerin keyfini çıkaracak. Bayramda ise Yunan Adaları’nda olacak şekilde bir rota çizen Gül Dürüst, ekim ayının sonuna kadar İstanbul’a dönmeyecek. Gül Hanım’a, bayram seyahatinde kızları ve torunları da eşlik edecek.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI