« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ayrıcalık yok

Hakan Şükür ve Lincoln’ün kadro dışı bırakılması için "iş kazası" yorumunu yapan G.Saray yö- neticisi, bu olay nedeniyle kim-seyi suçlamadıklarını söyledi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, kamuoyunda büyük yankı yaratan Hakan Şükür ve Cassio Lincoln’ün kadro dışı bırakılmaları için, "Buna iş kazası diyelim" yorumunu yaptı. Dün basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtlayan Polat, Galatasaray’da kimseye ayrıcalık yapılmadığını, kuralların herkes için geçerli olduğunu ifade etti.

Hakan Şükür ve Lincoln’e verilen ceza konusunda kimsenin suçlanamayacağını belirten Polat, "Tesislerimizde binden fazla sporcu ve üçyüz personel var. Böyle bir grubu yönetebilmek için kurallar koymak şarttır. Galatasaray Futbol Takımı kampa girdikten sonra hiçbir ziyaretçi kabul edilmiyor. Yöneticiler ve ben dahi mecbur kalmadıkça oraya gitmek istemiyoruz. Hakan’ın kızı ve Lincoln’ün akrabalarının gece ziyareti bizim kurallarımıza tamamen aykırı bir harekettir. Bu kurallar haziran ayında hem yazılı hem de sözlü olarak futbolculara bildirilmiştir. Bunun raporunu alan teknik direktörümüz Feldkamp da kuralları uygulamıştır" dedi.

Lincoln’den şikayetimiz yok

Adnan Polat, Lincoln ile de kesinlikle bir sorun yaşamadıklarını belirterek, "Lincoln önemli bir oyuncu olmasına rağmen son derece mütevazı bir insan. Bizim saha içindeki liderimizdir. Lincoln’ün gerek sporculuğunda, gerekse özel yaşamında en ufak falsosu olmamıştır. İyi ki transfer etmişiz. Lincoln de Hakan gibi duygusal biri. Duyguları mantıklarının önüne geçiyor. Bu cezanın ikisine denk gelmesi şanssızlık. Ama o kurallarımızı sonuna kadar uygulayacağız. Biz o kuralları buradaki herkes için koyduk. Kimse için ayrı kural koyamayız. Yıldızından yıldız adayına kadar herkese aynı mesafedeyiz. Özgürcan’la Uğur’un Hakan Şükür ve Lincoln’den hiçbir farkı yoktur" diye konuştu.

Adnan Polat bu olay nedeniyle ne futbolcuları ne de Feldkamp ve yardımcılarını suçladıklarını belirterek, "Bu olay futbolcuların değerlerini en ufak biçimde zedelememiştir. Feldkamp da üzerine düşeni yapmıştır. O kuralları sonuna kadar uygulayacağız" dedi.

UEFA Kupası’ndaki rakipleri FC Sion’un başkanı Christian Constantin’in, "Galatasaraylılar bizi elemek için her yola başvuracak. Zehirlenmekten korkuyoruz" şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Polat, "Galatasaray Kulübü kendilerini en iyi şekilde ağırlayacak. Endişe duymalarına hiç gerek yok. Kendilerine İstanbul’da her türlü yardımı yapacağız" ifadesini kullandı.

Ameliyat olan kulüp başkanı Özhan Canaydın’ın, ekim ayının ikinci yarısında görevinin başına döneceğini söyleyen Adnan Polat, Seyrantepe Stadı’nın inşaatının temelinin ay sonunda atılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler