Eğitim Haberleri

  Aynı sınıftan 10 TEOG birincisi çıktı

  Gülseven ÖZKAN
  02.06.2017 - 09:38 | Son Güncelleme:

  Batman İMKB Belde Ortaokulu’nda bir sınıftan 10 olmak üzere toplamda 16 öğrenci TEOG’da birinci oldu. Okul Müdürü Necat Demiral, herkesi şaşırtan bu başarının arkasında öğrencilerin ilkokuldan beri birlikte okumalarıyla gelen yüksek motivasyonun, rekabetin ve çalışkanlığın olduğunu anlatarak, ”Sürpriz olmadı, 20 bekliyorduk, 10 geldi. Kopya yorumlarına üzülüyoruz ama gülüp geçiyoruz” dedi.

  Batman merkeze bağlı İMKB Belde Ortaokulu’nda 1.840 öğrenci eğitim alıyor. Bunlardan 470’i ikinci dönem yapılan TEOG’a girdi ve 16 öğrenci Türkiye birinciliği elde eti. Dereceye girenler arasında 8/C sınıfından 10 öğrenci de vardı. Ayrıca 40 çocuğun olduğu o sınıfta 6, okul genelinde ise 15 öğrenci 119 soruya doğru yanıt verdi. Okul Müdürü Necat Demiral, bu durumla ilgili Hürriyet’e şunları söyledi:
  “Aynı sınıftaki 10 öğrenci ilkokuldan beri birlikte okuyordu. Düzenli ve disiplinli çalıştılar. Öğretmenleri de kar kış demeden ellerinden geleni yaptı. Herkes ‘Nasıl oluyor?’ diyor ama biz 20 birinci bekliyorduk, 10 geldi. Daha önce yapılan değerlendirme sınavlarında da bu sınıf hep derece elde ediyordu. İlkokuldan itibaren arkadaşlarıyla olan çocukların motivasyonları yüksekti, kendi aralarında yarışıyorlardı. Başarı tesadüf değil, çaba harcadılar. Kopya yorumlarına üzülüyoruz ama gülüp geçiyoruz. Kendimize güveniyoruz. Başka okuldan gelen gözetmenler, idareciler eşliğinde sınav yapıldı. Bu çocukların geçmişte de karneleri, dersleri takdirle dolu.”

  8/C sınıfı öğretmeni Hamdullah Canpolat ise, ”Başarının nedeni ilkokuldaki eğitimleri. Biz de bu başarıyı sürdürdük” diye konuştu.

  16 BİRİNCİ ÖĞRENCİ

  TEOG’da birinci olan öğrenciler Işıl Canpolat, Arjin Canpolat, Mustafa Emir Özel, Mehmet Fatih Ocak, Miray İnci Başaran, Edanur Çetin, Muhammed Talha Gökmen, Cansu Çiçek, Beyzanur Kiper, Şahin Göymen, Gamze Akın, Edanur Özhan, Yusuf Yapıcıoğlu, Ahmet Şimşek, Abdullah Ardıl Acar ve Seyfullah Binay.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı