Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Aynı kıyafeti giymişler

Cemiyet hayatına mensup güzellerin yaşayacağı en büyük talihsizliklerden biri, katıldıkları davette kendi giysilerinin aynısını bir başkasının üzerinde görmektir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için genellikle farklı tasarımlar peşinde koşarlar. Ama moda, onları ortak bir noktada buluşturuyor eninde sonunda... Tıpkı Elif Germiyanlıgil ile Yurdal Sert’in eşi İvana gibi! Yurdal Bey’le geçtiğimiz akşam Park Şamdan’a giden İvana Sert’in üzerinde Roberto Cavalli imzalı bir elbise vardı. Aynı saatlerde Şişli’deki Günay Restaurant’ta annesi Gül Dürüst’le eğlenen Elif Germiyanlıgil de aynı elbiseyle boy gösteriyordu. Neyse ki giyim zevkleri ortak olan ikilinin şansı yaver gitti, o akşam aynı adreste karşı karşıya gelmedi.

Eğlence sürüyor

Ünlü isimlerin avukatı olarak tanınan Okan Fenercioğlu ile Nişantaşı’nda butik sahibi olan eşi Nuray Hanım’a gece gezmelerinde pek sık rastlanır. Fenercioğlu’nun favori mekanları ise Papermoon, Mel’s ve Beymen Brasserie’dir. Sosyal hayatını her daim renkli tutmaya çalışan çifte, geçtiğimiz gece de The Ritz Carlton Oteli’nde verilen davette rastladım. Neşeleri her zamanki gibi yerindeydi yine...

Zamanı geldi

Eski mankenlerden Allegra Levi, beş yıldır Ozan Korkut’la birlikte... Ciddi bir beraberlikleri olduğu konuşulup dursa da şimdiye kadar nikah masasına oturmaya yanaşmadılar. Evliliğe kimin sıcak bakmadığı şimdilik meçhul... Sevgililere geçtiğimiz gece Ulus 29’da düzenlenen Beyaz Butik defilesinde rastladım. Yeni gelinlik modellerinin tanıtıldığı defileyi dikkatle izleyen ikilinin bu halleri, gecikmiş bir evlilik kararının habercisi şeklinde yorumlandı.

Rakip mekanda

Etiler Şamdan’ın sahibi Mehmet Tuna’nın eşi Şehnaz Hanım, geçtiğimiz akşam Ulus 29’daydı... Yakın dostlarıyla birlikte Beyaz Butik’in gelinlik defilesini izledi. Bu arada onun yıllardır rakipleri olan bir mekanda bulunması da espri konusu oldu. Ulus 29’un patronu Metin Fadıllıoğlu ile Şehnaz Hanım’ın kocası Mehmet Tuna’nın iş hayatındaki rekabetleri bilinir. Ama bu ikili ama aynı zamanda çok da iyi dosttur.

Kalpak modası

Tiffany mücevher evinin sahibi Dilek Ertek, geçtiğimiz gün Ulus 29’daydı... Gelinlik defilesini izlemeye gelen Dilek Hanım, başındaki kalpakla ilgi çekti. Davet boyunca bu kalpağı başından çıkarmayan Ertek, yeni bir akımın öncüsü olacak gibi...

Bir ayda sekiz kilo verdi

Ayşegül Germir, sevgilisi Arif Çalıkoğlu’ndan ayrıldıktan sonra kendini bırakmış, kısa sürede ciddi biçimde kilo almıştı. Ama sonunda toparlandı. Kız kardeşi Yasemin Kamhi ve arkadaşlarının sözlerini dinleyip sıkı bir diyete giren, spora başlayan Germir, bir ayda sekiz kilo verdi. Yeniden eski formuna kavuşan Ayşegül Hanım’la Park Şamdan’da karşılaştım. Kısa süre öncesine kadar dar olan pantolonlar, artık bol geliyordu kendisine gördüğüm kadarıyla...

Reina’da çıkacaklar

Doritos, yeni ürünü Doritos Cep’in lansmanı için dünyaca ünlü grup Royal Gigolos’u Türkiye’ye getirdi. Avrupa’da sayısız ödül alan ‘California Dreamin’ adlı parçaya yaptıkları cover ile dikkatleri üstüne çeken Royal Gigolos, bu gece Reina’da gerçekleştirilecek özel bir partide sahne alacak.

Bütün kızlar toplanmış

Geçtiğimiz akşam Ulus 29’da düzenlenen Beyaz Butik defilesine cemiyet mensuplarının ilgisi yoğundu. Davetliler arasında bulunan modacı Ayla Dümer, kızı Müge Canmutlu, Sinem Bayer, Deniz Berdan ve Siren Ertan, saatlerce modeller üzerine konuştu. Sohbet bir ara dönüp dolaşıp evlenecek kimlerin kaldığı konusuna geldi. Bunun üzerine de gözler Siren Ertan’a çevrildi. Gökhan Çarmıklı’yla üç yıldır güzel bir beraberlik yaşayan Ertan ise, sorulara cevap vermek yerine sadece gülümsemekle yetindi.

Marka tutkunu

Buket Taşdelen’e geçtiğimiz gün Nişantaşı’nda rastladım. Mağaza mağaza dolaşan Taşdelen’in eldivenlerine takıldı gözüm... Marka giyinmeyi seven, aksesuvarlarını bile en ünlü mağazalardan seçen Buket Hanım’ın parmaksız eldivenleri de Coco Chanel imzalıydı... Söylenenlere göre bu modeller, geçtiğimiz kış aylarında Avrupa jet-set’inin de gözdelerindenmiş.

Amerika’dan döndüler

Gül Ergi, hayat arkadaşı Yücel Mergen’le çıktığı Amerika seyahatinden geçtiğimiz hafta döndü. Tatil süresince New York, Miami, Orlando ve Los Angeles’ı gezen çift, bol bol alışveriş yapıp dinlenme fırsatı bulmuş. Miami’de kaldıkları iki hafta boyunca da denizin ve güneşin tadını çıkaran Ergi ile Mergen’in tatil sonrası İstanbul’daki iş temposuna adapte olması zaman alacağa benziyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI