« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aynı kadroyla devam

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Kaan Artun, “Samsun Basketbol Kulübü olarak sezon başındaki kadromuz ile yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kaan Artun, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda, antrenman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cumartesi günü Optimum TED Ankara Kolejliler ile oynadıkları maçla ligin ilk devresini tamamladıklarını söyledi.

Ligin ilk devresinde oynadıkları 11 karşılaşmanın 7'sini galibiyetle tamamladıklarını ifade eden Artun, “Ligin son karşılaşmasında misafir takım karşısına yabancı oyuncularımızdan yoksun çıkmamıza rağmen iyi mücadele ettik. İyi oyunumuzu skora da yansıttık. Oyuncularımı bu noktada kutluyorum” dedi.

Ligin ikinci yarısında bu hafta iç sahada İstanbul Üniversitesi ile karşılaşacaklarını vurgulayan Artun, “İstanbul Üniversitesi maçı bizim için çok önemli. Rakibimiz çok köklü bir kulüp. Bize karşı iyi oynayacaklarını düşünüyorum. Ancak bizde takım olarak galibiyet hedefi ile hazırlıklarımıza devam ediyoruz. İnşallah galibiyet alarak ligin ikinci devresine iyi başlayacağız” diye konuştu.

Ligde bundan sonraki hedeflerinin alınabilecek maksimum galibiyet ile play off'lara kalabilmek olduğunun altını çizen Artun, şunları kaydetti:
“Ligin ikinci devresi çok daha zorlu geçecek. Bizim dışımızda neredeyse bütün takımlar muhakkak takımlarına takviyeler yaptı. Hatta yedinci yabancısını getiren takımlar oldu. Biz Samsun Basketbol Kulübü olarak sezon başındaki kadromuz ile yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonra yapılacak şey, rakiplerimizi iyi analiz edip hazırlıklarımızı buna göre devam ettirmek olacaktır.”

Karadeniz ekibinin genç oyuncularından Cansu Aslan ise uzun süren sakatlık döneminin ardından tekrar forma giymenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Aslan, 8 ay süren sakatlık dönemi sonunda geçen hafta Optimum TED Ankara Kolejliler maçında yer almanın sevindirici olduğunu belirterek, “Bu karşılaşmada arkadaşlarımız ile iyi bir mücadele ortaya koyduk. Ligin ilk devresini galibiyetle kapattığımız için çok mutluyuz. Bu galibiyet İstanbul Üniversitesi maçı öncesi bizim için moral oldu” dedi.

İstanbul Üniversitesi maçının hazırlıklarının da neşeyle devam ettiğini ifade eden Aslan, “Takım olarak ortaya koyacağımız mücadele ile İstanbul Üniversitesi maçından galibiyet alarak ligin ikinci devresine de galibiyetle başlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz